Článek je součástí silvestrovského vydání Slováckých novin a nezakládá se na pravdě

Starosta Karásek, muž mnoha tváří a utajovaných profesí

Uherskohradišťský starosta Libor Karásek se připravuje na dobu, kdy se s ním zatřepe starostenské křeslo. Redaktoři Slováckého deníku jej nachytali, když si zkoušel své možné budoucí profese. Od mládí se prý chtěl stát chirurgem (snímek vpravo). Ředitelem Uherskohradišťské nemocnice je sice jeho bratr, přesto na toto povolání může starosta zapomenout. Na operační sál si totiž vykročil v klobouku a s neumytýma rukama. Druhý sen se Karáskovi podaří realizovat s větší pravděpodobností. Chtěl být mafiánem (snímek vlevo). Když po něm redaktoři chtěli odpověď na choulostivou otázku, tak zjistili, že s koltem to skutečně umí.

Rančer s lukem

Majitel ranče Vlčák Pavel Urbánek se musí učit bojovým technikám. Jeho sídlo totiž ohrožují vlci z chřibských lesů. Urbánek si na ně pořídil luk a šípy.

Vychovává predátory

Oblíbená učitelka uherskohradišťské školky Lenka Filipi je známou průkopnicí nových pedagogických metod. Zkoušela je uplatnit také na malé kovové predátory, kteří se pohybovali po vyhlášené galerii jejího manžela Leoše v domě U Sovy.

Vyhrál Zekon, nebo šéfredaktor?

V AKCI. Silák Železný Zekon si na Dnu s Deníkem změřil své síly i s šéfredaktorem Slováckého deníku Martinem Nevyjelem. Jak souboj dopadl, sice víme, ale z pochopopitelných důvodů nemůžeme zveřejnit…

Poslanecký rebel

Ve víně je pravda, toho se drží vyhlášený poslanecký rebel Ludvík Hovorka ze Šumic (vpravo). Před každým hlasováním ve sněmově se jezdí inspirovat do polešovického sklepa k vinaři Vojtěchu Náplavovi. A pak se mu rodí v hlavě odvážné politické plány…

V Kunovicích vyrobili repliku Tatry

Nový artikl hledaly letecké závody v Kunovicích. Sáhly po modelu Tatry z první republiky, který poprvé zalétávali před několika dny nad Slováckem. Model bude sloužit k pozorovacím letům.

Nadílka nebyla, čerti se opili

Děti na Slovácku byly letos bez mikulášské nadílky. Čerti, kteří se sešli na jarmarku v Buchlovicích, byli tak společensky unavení, že už neměli sílu strašit děti a doprovázet Mikuláše při roznášení dárečků.

Čtěte více: vpravo nahoře Související články