„V sobotu k nám přijeli starostové a další zástupci obcí, abychom se setkali, pobavili se a také se utkali ve fotbale, volejbale a v soutěži hasičů. Bylo tady asi šest set lidí,“ prozradil starosta Březové Josef Trecha. Podle něj bylo letošní setkání v magickém znamení dvojek a osmiček. „Bylo to podruhé u nás, druhého srpna 2008 a šestnácté výročí, což je dvakrát osm,“ zasmál se starosta.

Na slavnostním zahájení akce si návštěvníci poslechli českou, slovenskou i březovskou hymnu, nastoupili zástupci obcí a měst a začal hlavní program – fotbalový a volejbalový turnaj a hasičská soutěž. Odpoledne návštěvníky obce čekal kulturní program, ve kterém se představily děti z místní mateřské a základní školy, jež hostům nastínily folklorní život v naší obci,“ uvedl starosta. Podle něj se do organizace i zábavy zapojili také místní obyvatelé.

„Pořádání těchto setkávání mám rád. Panuje vždy výborná atmosféra. Ve které Březové se mi líbilo nejvíc, nejde říct, protože se všichni snaží o výborný program a také o vytvoření příjemného prostředí. Každá obec má zkrátka něco výjimečného,“ vyjádřil se trenér místního fotbalového družstva Josef Majer.

VÝSLEDKY
Fotbal: 1. Březová nad Svitavou, 2. Březová u Sokolova, 3. Březová u Uh. Brodu
Nejlepší střelec: David Pomajbík – domácí
Nejlepší brankář: Josef Ehrengerger – Březová nad Svitavou
Hasiči muži: 1. Březová u Vítkova, 2. Březová u Sokolova, 3. Brezová pod Bradlom
Hasiči ženy: 1. Březová u Vítkova, 2. Březová u Sokolova,
Volejbal: 1. Březová u Sokolova (junioři), 2. Březová u Sokolova (senioři), 3. Brezová pod Bradlom

FOTOGALERIE se připravuje