„Máme plno. První řidiči se u nás objevili už minulý týden. Přezouváme proto na letní gumy i v těchto dnech,“ poznamenal provozovatel jednoho pneuservisu ve Starém Městě Petr Verbík. Stejná situace panuje také v Kunovicích.

„Velký zájem o výměnu pneumatik je už od konce března, nyní mám proto stále plné ruce práce. Značka Zimní výbava sice stále platí, je však dobré přezout letní pneumatiky, pokud se teplota drží od sedmi stupňů výše,“ uvedl majitel pneuservisu v Kunovicích Miroslav Hanus. Podle Verbíka je lepší vyměnit ihned, jakmile začne teplota stoupat, jako je tomu v těchto dnech. „Za další zbytečný měsíc používání zimních pneumatik se jejich vzorek může sjet o další jeden nebo dva milimetry, a tak mají pak gumy horší kvalitu, když je chce řidič použít i na další zimu,“ vysvětlil Verbík.

Dopravní značka Zimní výbava je na silnici u obce Modrá umístěna teprve první sezonu.

„Značku zakazující na letních pneumatikách vjezd do daného, devět kilometrů dlouhého úseku však doplńuje dodatková tabulka, která omezuje její platnost pouze pro nákladní automobily,“ poznamenal Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje. Zároveň dodal, že platnost značky až do konce dubna je nesmyslně dlouhá.

„V plánu je novela, která by platnost značky zkrátila na období pouze do konce března. Zatím však nebyla schválena,“ doplnil Cekota.

Také podle některých oslovených řidičů ze Slovácka je platnost značky Zimní výbava zbytečně dlouhá. „Jakmile začne být teplo, každý rok už přezouvám na letní pneumatiky. Ani jsem si neuvědomil, že značka ještě platí, a to i na dálnici. Je to podle mě nesmyslně dlouhá doba,“ myslí si sedmadvacetiletý řidič Michal Zdráhal z Uherského Hradiště.