„Vše ukáže zájem diváků. Pokud hlediště naplní, budeme uvažovat o dalším uvedení i po Novém roce. V opačném případě půjde o derniéru," říká ředitel slovácké scény Igor Stránský.

O čem příběh spisovatele E. E. Schmitta pojednává? Oskar je desetiletý chlapec. Má svůj dětský svět a s ním i osobité vidění dospěláckého života. Svůj čas však už řadu měsíců tráví v nemocnici a všichni kolem něj jsou bezradní. Všichni, kromě ošetřovatelky v růžových šatech přezdívané babi Růženka, díky ní a jejímu nápadu prožije Oskar v deseti dnech celý život. „Vůbec se nedivím, že Oskar a růžová paní patří mezi pět knih, které Francouzům změnily život," domnívá se představitelka babi Růženky čtyřiaosmdesátiletá herecká legenda Květa Fialová, jež Slovácké divadlo několikrát nazvala svým divadlem národním. „Jsem šťastná, že můžu hrát s tak vynikajícími herci a před tak úžasným publikem," vyznává se herečka.

A co o své postavě říká představitel Oskara Josef Kubáník? „Takovou roli herec nedostává každý den," tvrdí a je zřejmé, že příležitost zahrát si jedinečnou postavu využil bezezbytku. Za herecký výkon byl nominovaný na cenu Alfréda Radoka, získal cenu kritiky Největší z pierotů a diváci jej zařadili mezi trojici nejoblíbenějších herců slovácké scény.

„Každá repríza Oskara a růžové paní je pro mě svátkem," říká před téměř čtyřicátým představením. Diváci, kteří by jedinečný příběh plný dojemných i humorných situací chtěli vidět, mají jednu z posledních šancí v pátek 29. listopadu od 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v pokladně divadla. (kaj)