Jak říká, aby se vyhnul podrobnému popisu děje, svůj nový film by označil podtitulem „Počít život, nebo nepočít, a co si vlastně počít“. O tom, co si počít, když jde o život, respektive když jde o to, aby život nebyl počat, totiž ve filmu skutečně jde.

Název k tomu sám vybízí… Vzpomenete si, kdy vám osobně šlo o život?

Když zalovím v paměti, nemusím chodit ani tak daleko. Naposledy nám šlo o život vlastně všem při natáčení. Byla to situace, kdy jsme točili na železniční trati, kde údajně nikdy nejezdí vlak a trať je uzavřená. A právě ve chvíli, kdy jsme byli na kolejích, vlak přijel. Tak to si myslím, že nám skutečně šlo o život.

To musel být šok… Jak rychle se páni herci dostávali ze svých rolí?

Musím říct, že jsem nikdy neviděl filmový štáb tak rychle se pohybovat. A tak rychle utíkat. I já myslel, že se zachráním útěkem, ale namísto toho jsem popadl nejbližší lampu a táhl jsem ji přes koleje. Osvětlovači na mě přitom křičeli, že utíkám na nesprávnou stranu, protože jsem za sebou táhl kabel. A tak jsem se zase vrátil zpátky. No musím říct, že všichni jsme to nakonec šťastně stihli.

Údajně jste dva roky váhal, jestli do hlavní role obsadit Vojtu Kotka, nebo ne… Co vás nakonec přesvědčilo?

Přesvědčilo mě to, že Vojta Kotek, o kterém jsem uvažoval na začátku, byl po jeden a půl roce až dvou letech už dospělejší, takže vlastně do té role dorostl. Tak to mě přesvědčilo dost přesvědčivě.

Když jste „o život“ točil „O život“, přemýšlel jste přitom nad tím nějak se odlišit?

Zkusili jsme natočit trochu jinou komedii, než se tu v posledních letech dělaly. Není to ani ta typická teenagerovská komedie, ve kterých hrával třeba právě Vojta. A není to ani sladko-hořká komedie. Tohle je taková řekl bych trošku bláznivější komedie. Někteří o ní dokonce napsali, že je šílená.

Čím se může zdát šílená?

Je tam celá řada zajímavých triků, cestujeme tam uvnitř těla, dokonce poslanec Palcát, kterého hraje Bob Klepl, cestuje na spermii… To je poměrně rychlý dopravní prostředek. Tak myslím, že pokud člověku sedne tenhle typ humoru, tak se pobaví. Je to prostě komedie.

Adéla Kotková