Diváci se shodují, že je jím neuvěřitelně chytrá a vtipná zápletka, výborné herecké výkony a precizní režie. A podobný hit slibují divadelníci nastudovat i v příštím roce. Bude se jmenovat Peklo v hotelu Westminster.

O čem pojednává? Manželé mají tajné milence a zálety dokonale maskují. Co se ale stane, když se o jednom víkendu všichni sejdou ve stejném hotelu? Smršť infarktových situací, omylů a nedopatření. „To je ta nejlepší komedie, jakou jsem kdy četl," říká o novince její režisér Robert Bellan, jenž stojí nejenom za úspěchem zmiňované komedie 1+2=6, ale i legendárních Rychlých šípů. „Peklo v hotelu Westminster je ještě vtipnější a ještě střelenější než cokoliv jiného. To si diváci užijí," slibuje vyhlášený komediální režisér.

Kdy novinku nastuduje?

„Pustíme se do ní brzy, hned po Novém roce," prozrazuje herec Josef Kubáník, jenž nechyběl v žádné komedii, které Robert Bellan ve Slováckém divadle nastudoval. „To víte, že bych si rád zahrál i v této hře, ale obsazení ještě neznáme," odpovídá na otázku, kdo vytvoří hlavní role. „Už teď je jasné, že o komedii bude obrovský zájem. Přednostně ji ale uvidí ti diváci, kteří budou vlastnit předplatné," vysvětluje Josef Kubáník s tím, že právě v těchto dnech si diváci předplatné na příští rok pořizují.

Utíkej, Nituško

Kromě komedie Peklo v hotelu Westminster je čeká i muzikál plný převleků Utíkej, Nituško, dvě novinky uvedené v české premiéře, ale také psychologické drama Kočka na rozpálené plechové střeše a z filmového plátna známé Nebezpečné známosti. Slovácké divadlo se chlubí 8136 předplatiteli, což je nejvíc mezi činoherními divadly v republice. Díky skvělé nabídce by jich mohlo být v příštím roce víc.

Autor: Josef Kajetán