Jen pro srovnání, například pražské Divadlo na Vinohradech s celou řadou hvězd, jakými jsou například Viktor Preiss, Hana Maciuchová a Jiřina Jirásková, registruje 1500 předplatitelů, brněnské Národní divadlo 4373. To ovšem nikdo netušil, že v Uherském Hradišti se rodí další rekord. Ten byl potvrzený minulý týden. Slovácké divadlo překonalo v předplatitelích samo sebe a oznámilo, že letos do něj přichází nejvíc předplatitelů v historii 8042. „Letos jsme do poslední chvíle nevěděli, jak počty dopadnou,“ přiznává herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Byli jsme totiž zahnáni do kouta a kvůli raketově rostoucím cenám energií jsme byli po čtyřech letech nuceni ceny předplatného zvýšit.“

Ačkoliv diváci své divadlo milují, objevilo se několik takových, kteří se předplatného vzdali. „Okamžitě však na jejich místa nastoupili další, takže čísla nejenom že nezůstala stejná, ale dokonce se zvýšila,“ dodává Josef Kubáník. A co na to říká autor studie Vojtěch Varyš z časopisu Týden? „Zdá se až neuvěřitelné, že v pětadvacetitisícovém městě má místní divadlo přes 8000 předplatitelů (a jejich počty každoročně stoupají), což vede k přidávání jednotlivých představení i celých abonentních skupin. Slovácké divadlo je zároveň jedním z mála, kde bývá vyprodáno na domácí soubor, ale téměř se nechodí na takzvané hostovačky,“ zamýšlí se.

Slovácké divadlo si vysoce postavenou laťku drží. Od začátku roku uvedlo dvě výjimečné inscenace Oskar a růžová paní s Květou Fialovou v jedné z hlavních rolí a Kalibův zločin v režii uznávaného J. A. Pitínského. V těchto dnech herci navíc studují další diváckou lahůdku slavný český muzikál Kdyby tisíc klarinetů. (kaj)