Lidé však i tak na úřadě tráví až dvě hodiny čekáním. Řada z nich nechala totiž přepis vozidla na poslední chvíli a chce to stihnout do konce roku, jinak by se jim to prodražilo. Od 1. ledna by totiž za likvidaci starého vozidla museli platit ekologickou daň. Za přepis staré ojetiny by zase mohli zaplatit i deset tisíc korun.

„Chodí desítky lidí denně. Jeden člověk například vyřazuje i dvě až tři vozidla současně, o to delší je pak čekací doba ostatních. Na konci roku přichází více lidí vždy, letos je to ale extrém právě kvůli dvěma novelám zákona,“ uvedl vedoucí hradišťského odboru dopravy Radim Šupka.

Městský úřad v Uherském Hradišti se proto rozhodl vyjít lidem vstříc a úřední dny i hodiny rozšířit.

Stihli jste přepsat auto? Jak dlouho jste čekali? Zapojte se do diskuze pod článekm, váš názor nás zajímá.

Dlouhé fronty a několikahodinové čekání absolvují řidiči také na brodském úřadě. „U nás je rovněž zvýšený počet příchozích lidí. V těchto dnech jich přijde zhruba sto dvacet za den, což je jednou tolik než běžně,“ sdělil vedoucí uherskobrodského odboru dopravy Jaroslav Prchlík. Podle něj má brodský odbor dvojí klienty. „Ti, co se objednali přes internet, téměř nečekají. Ostatní tady ale ve frontě mohou strávit i dvě hodiny, například hned ráno, kdy sem zamíří nejvíce lidí,“ dodal Prchlík.

V Uherském Brodě odbor dopravy úřední hodiny prodlužovat nebude. „U nás mají lidé výhodu, že máme běžně úřední dny pět dní v týdnu, není to proto až tak potřeba,“ doplnil Prchlík.

Své auto chtěl vyřadit také Jiří Křižka z Uherského Hradiště. „Byl jsem na odboru dopravy na začátku týdne dopoledne, seděl jsem tam půl hodiny, a pak jsem to vzdal. Budu si to bohužel muset načasovat mezi svátky, abych to stihl ještě letos a nemusel platit,“ řekl Křižka.

Úřední hodiny odboru dopravy Uherské Hradiště

pátek 19. 12.: 8.00–14.00
pondělí 22. 12: 8.00–17.00
úterý 23. 12: 8.00 – 15.00
pondělí 29. 12.: 8.00–17.00
úterý 30. 12.: 8.00–15.00
středa 31. 12.: 8.00–13.00