Po třech kolech může být exligový fotbalista se svým účinkováním v dresu ČSK Uherský Brod spokojený tak napůl. Nováček soutěže vydoloval ze tří utkání dva body a přesvědčuje se, že divize bude hodně rozdílný šálek čaje od loňského krajského přeboru.

V posledním zápase proti Bystrci jste i přes výrazné šance znovu jenom remizovali. Kde hledat příčiny?

Rozjeli jsme se dobře, šli jsme do vedení, ale nechci říct, že jsme dostali hloupý gól. Balon se odrazil před gólmanem a špatným důrazem jsme dovolili soupeři vyrovnat. Máme mladý mančaft, na branku se strašně nadřeme. Šance sice máme, musíme ale být efektivnější v koncovce, aby přišly výhry. Je to škoda, ale soutěž je dlouhá, a když budeme takto dřít, tak věřím, že vítězství přijde co nejdříve. Ideálně už v neděli ve Vyškově.

Co říkáte na úroveň soutěže?

Divizi jsem nikdy nehrál a musím říct, že je hodně běhavá. V Mutěnicích jsem hrál krajský přebor a divize je o level, možná o dva výš. Je strašně náročná na kondičku, i když já jsem s ní nikdy neměl problém. Snažíme se předvádět jakoby atletický fotbal, nahoru dolů, to je v pořádku, ale musíme být také efektivní.

Zatím jste nastupovali proti klubům, které mají ambice hrát ve špičce tabulky. Teď by měly přijít body s mužstvy, které nemají nejvyšší cíle. Souhlasíte?

Soutěž neznám, ale říká se, že týmy kolem Brna jsou hodně kvalitní. Momentálně nechci nic hodnotit, ani nikoho podceňovat nebo přeceňovat, minusové body ale musíme co nejdříve vymazat.

Jaké jsou ambice mužstva? S čím byste byl spokojený po podzimní části?

To bych nerad říkal. To je otázka spíš na vedení klubu, ale na nějaký klidný střed tabulky určitě máme. Nechtěl bych bojovat o záchranu, ale už musíme začít dělat body.

Máte mimo angažmá v Uherském Brodě ještě další fotbalové aktivity?

Působím jako profi trenér mládeže ve Slovácku. V Brodě je to taková bokovka. Zatím jsem tady do zimy, potom si moje účinkování vyhodnotíme. Mám to blízko domů, kvůli tomu jsem to angažmá také vzal. Jsem tady spokojený, jen schází víc bodů a nějaká výhra.

Dá se mluvit po třech kolech o něčem, co vás překvapilo?

Skoro každý mančaft má nějaké zkušené a bývalé ligové hráče. Zatím jsme hráli jenom proti klubům z Brněnska. Za Líšeň nastoupil třeba Ríša Dostálek, v minulé kole v Rosicích hrál Živný a další zkušení frajeři. Musím říct, divize je na velmi slušné fotbalové úrovni.