„Vrátili bychom tak Evropanovi slovácké vesnice, jak bývá umělec označován, to, co on za svého života a ve svém odkazu věnoval Slovácku," nechal se slyšet Zdeněk Zemek.

Uskutečnit tento záměr by však skýtalo mnoho problémů a komplikací nejen městu, ale také obyvatelům daného místa. „Domnívám se, že 
v tuto chvíli jsme Jožu Uprku veřejnosti připomněli otevřením jeho galerie v prostorách zrekonstruované jezuitské koleje. Do budoucna bych se nebránil pojmenování některé z nově vzniklých ulic či veřejných prostranství v našem městě. Přejmenování stávajících je složitým procesem, který by navíc narazil na zažité zvyklosti našich obyvatel," vyjádřil svůj názor místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Myslíte si, že by se měla některá z hradišťských ulic pojmenovat po Jožovi Uprkovi? Zapojte se do diskuze pod článkem, vaše názory nás zajímají.

Zdeněk Zemek zmiňuje, že by se nebránil ani pojmenování některé z hradišťských základních či středních škol po slováckém umělci. Podle kunsthistorika a kurátora Galerie Joži Uprky Jaroslava Pelikána by bylo řešením po malíři pojmenovat park před obchodní akademií. „Patří 
k oblíbené relaxační lokalitě v centru města, která se nachází v bezprostřední blízkosti nově založeného Slováckého centra kultury a tradic s reprezentativní Galerií Joži Uprky. Park nenese žádné konkrétní označení, takže navrhované pojmenování Park Joži Uprky by nebylo spojeno s příliš složitými schvalovacími, administrativními či technickými procedurami," myslí si Jaroslav Pelikán.

Pro pojmenování ulice či již zmiňovaného parku by byl i hradišťský publicista a spisovatel Jiří Jilík. „Nejvhodnější místem by podle mě byla Nádražní ulice, kde měl Uprka ateliér. Souhlasil bych i s parkem, který je v blízkosti jeho působiště," upozornil Jiří Jilík. Jak celá záležitost dopadne teď záleží na vedení Hradiště.