Už po skončení podzimní části ligy naznačovalo vedení klubu, že přijdou posily. „Nesmíme se uspokojit, že máme tolik bodů, musí to být jen výstup pro další práci. Chceme zvýšit konkurenci v kádru. Jsou tam i slabé články řetězu, které by tam neměly být, musí přijít oživení,“ řekl náročný trenér Miroslav Soukup.

Po Petru Švancarovi se fanoušci mohou těšit na dalšího fotbalového šoumena. S Pavlem Horváthem, který během vánočních svátků zamířil na zápasy severoamerické hokejové NHL, se nám přes veškeré úsilí spojit nepodařilo. Podle našich informací je za vším odpor tohoto fotbalového hračičky k dalším zápasům Plzně v evropských pohárech. „V jeho věku už má plné zuby věčného hadrkování po Evropě a stresů z pohárových zápasů. Hledal dobře zajištěný klub, který hraje 
v klidném středu tabulky. Slovácko splňuje jeho představy dokonale,“ potvrdil informaci Slováckého deníku Horváthův agent Ondrej Chovanec.

Nám se podařilo zjistit, že za přestupem bývalého tahouna plzeňské Viktorky jsou ryze pragmatické důvody. Není žádným tajemstvím, že Pavel Horváth je vyučený řezník a po skončení své fotbalové kariéry se chce své původní profesi znovu věnovat naplno. V žádném jiném kraji není v zimním období tolik zabijaček jako právě na Slovácku. Pro oživení své původní profese má Horváth údajně domluvené pracovní „stáže“ u věhlasných řezníků v našem regionu. Postupně by se měl objevit v Dolním Němčí, Ostrožské Nové Vsi a Uherském Brodě.

Text se nezakládá na pravdě

STANISLAV ENTE DUFKA