Jedno je však jisté. Po loňském premiérovém ročníku se ustálil generální partner akce. Spolu se Slováckým deníkem se vyhlašovatelem akce stala společnost Hamé.

„Chceme podporovat kulturní dění na Slovácku. Proto jsme se rozhodli spolu se Slováckým deníkem vzít pod patronaci udílení ceny Největší z pierotů. Loni jsme byli generálním partnerem akce poprvé a myslím, že se celá slavnost natolik vydařila, že se na ní chceme letos podílet taktéž,“ prohlásila ředitelka marketingu Hamé Marcela Mitáčková. Poslední ročník udílení „pierotů“ si pochvalují také herci ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti. „Vloni ocenění kolegové dostali skutečně krásné ceny. Jsme proto moc rádi, že tato tradice nejenže neskonává, ale naopak se do ní zapojila silná společnost, která garantuje zvyšující se prestiž ceny,“ prohlásil herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Slovácký deník se udílením cen snaží dodržovat tradici. „Cenu Největší z pierotů vymyslel a poprvé zrealizoval můj předchůdce Jiří Jilík. Ten je také dodnes členem odborné poroty. Cenu Největší z pierotů každým rokem tvoří některý z výtvarníků v regionu. Samotná cena má tak i uměleckou hodnotu,“ poznamenal šéfredaktor Slováckého deníku Martin Nevyjel.