V pondělí 2. června pokřtili už své třetí album. Alespoň na Slovácku jsou tak suverénně nejstarším hudebním tělesem, které produkuje úspěšná alba a také na živo vystupuje.

„Poslední album vznikalo skutečně kuriózně. V Karlových Varech jsme byli požádáni organizátory soutěže Cena Kvality v sociální péči, abychom pro tuto soutěž složili hymnu. Ti nám to po nějaké době připomněli, tak jsme se nemohli nechat zahanbit a vrhli se na to,“ vzpomněl na pondělním křtu ředitel buchlovického domova pro seniory Antonín Gajdoš s tím, že druhá skladba na albu pojmenovaná Twist na Špilberku skutečně zazněla také na brněnském hradě.

Buchlovický sbor sklízí úspěchy nejenom na Slovácku, ale doslova po celé republice. Posluchači jejich koncertů obdivují především obrovskou dávku pozitivní energie, s kterou se BUDU do všech svých vystoupení vrhá. „Ten elán, s kterým zpíváte, je skutečně obdivuhodný. Potvrdilo se mi to u každé písně, kterou jsem od vás slyšela,“ pochválila hudebníky kmotra nového alba Věra Hotařová z Českého rozhlasu Brno, která buchlovickou novinku pokřtila společně s šéfredaktorem Slováckého deníku Martinem Nevyjelem. „Ať má vaše nové album tolik životní energie, jako mají ti, co jej nazpívali,“ popřál Nevyjel.

Domov pro seniory v Buchlovicích se však chlubí nejenom svým sborem, ale sbírá ocenění také na poli sociálních služeb. Už v roce 2006 do Buchlovic putovala Cena kvality v sociální péči a Cenu sympatie si odnesl kuchař Antonín Valenta. „Vloni jsme skončili bramboroví a letos jsme vybojovali třetí místo. Prvenství si však v kategorii Cena sympatie odnesla Ludmila Hájková,“ pochválil kolegyni Gajdoš.