„Shodli jsme se na tom, že bychom se u příležitosti desátého jubilea naší muziky mohli prezentovat druhým naším cédéčkem. A k nahrávání čtyř koled si pozvat děti z folklorních souborů i sólisty a vytvořit tak rekord v počtu malých zpěváčků, kteří přijedou na natáčení do Boršic," prozradil plán cimbálové muziky Pentla její vedoucí Aleš Kropáč.

Výzva, kterou cimbálovka s dostatečným časovým předstihem vydala, oslovila vedoucí pěti dětských folklorních souborů i nadané sólové zpěváčky z různých míst Slovácka. Na nedělní natáčení čtyř koled, Štědrej večer nastal, Štěstí, zdraví, Stojí vrba košatá a Pásli ovce Valaši, jich přijelo sto třicet pět. Zapět si přišli nejen kluci a holky základní školou povinní, ale také děti, které si v mateřinkách na tu opravdovou školu teprve hrají.

Rekordní dětský sbor

„Nevíme o tom, že by někdo při natáčení cédéčka dal na Slovácku či v Česku dohromady tolik dětí z folklorních sborů a ještě k tomu přizval sólové zpěváčky. Obvykle bývá při nahrávkách kolem čtyřiceti dětí z jednoho souboru," listovala vzpomínkami Petra Kropáčová.

Kdyby cimbálovka chtěla dostat všech 135 dětí do nejbližšího nahrávacího studia, tak by je musela dovézt do Brna. Díky majiteli nahrávacího studia Vlastimilu Tylovi a jeho spolupracovníkům k tomu postačil kulturní dům v Boršicích. Na live cédéčku, které by mělo vyjít k 1. listopadu příštího roku, a to u příležitosti desátého jubilea cimbálové muziky Pentla, budou kromě koled v podání dětí i záznamy našich letošních vánočních koncertů v Traplicích a Boršicích. „Jaký ponese cédéčko název, o tom jsme zatím neuvažovali," přiznal s pousmáním Aleš Kropáč.

„Odměnou vám, milí zpěváčci, budou písničky, které si budete moct pouštět z cédéčka v čase Vánoc. Za padesát roků, to už budete někteří v důchodu, budete svým vnukům říkat, že ty písničky jste nazpívali v roce 2013 s cimbálovou muzikou Pentla," neodpustil si poznámku k zúčastněným dětem starosta Boršic Roman Jílek.