Vystudoval jste Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Lákal vás hudební svět už na základní škole, nebo v dětství? Na jaké nástroje jste se učil hrát jako malý kluk?

Ano, bicí byly můj první nástroj, již od devíti let jsem hrával s kapelou mého dědy na svatbách. Asi od šesté třídy základní školy k tomu přibylo povinné piano.

Jaké bylo vaše původní vysněné povolání?

Asi do druhé třídy základní školy jsem chtěl řídit kombajn, pak už jsem snil jen o tom stát se muzikantem.

Účinkoval jste v různých jazzových seskupeních – jak jste se k tomu dostal? Zatoužil jste po tom najednou, nebo to přišlo postupně?

První kontakty s jazzem a jazzovým hraním jsem získal v Ostravě na Janáčkově konzervatoři, kde jsem potkal pár skvělých muzikantů, přes které se mi pak otvíraly další obzory. Samozřejmě jako student jsem chtěl spolupracovat s co nejvíce hudebníky, ale vše přicházelo postupně.

Studoval jste také ve Vídni. V čem to bylo jiné než studium v České republice?

V první řadě to byl přístup kantora k žákovi. Měl jsem štěstí na výborného pedagoga, který se mi zároveň stal jakýmsi hudebním otcem. Z jeho vzácných rad čerpám dodnes. Co se týče materiální stránky věci, vybavení tamní univerzity bylo na špičkové úrovni.

Vystupoval jste mimo jiné také se Zuzanou Lapčíkovou. I kvůli tomu budete učit v Uherském Hradišti? Nebo jak k tomu došlo, že tady budete působit?

K učení jako takovému mám kladný vztah, již od studií na konzervatoři dávám soukromé hodiny. I v současné době mám mezi svými žáky různé věkové kategorie, díky čemuž získávám neustále nové zkušenosti, jak se vyrovnat s problematikou výuky v daném věku. Pedagogické činnosti bych se rád více věnoval i v budoucnu, a proto jsem možnost působení na hudební škole v Uherském Hradišti uvítal. To, že jsem se se Zuzkou znal už z dřívějška, hrálo určitě podstatnou roli i při jejich volbě, poznali jsme se jako lidé i muzikanti a myslím, že jsme si navzájem sedli.

Co přesně a od kdy budete v Slovácké základní škole v Uherském Hradišti vyučovat?

Pokud všechno dobře půjde, rád bych začal od září letošního roku . Chtěl bych svým žákům předat své znalosti ze zahraničních studií a soustředit se přitom vedle výuky základů hry na bicí na jazzovou a populární hudbu.

Baví vás více učit (na JAMU v Brně), nebo spíše vystupovat?

Obojí stejně.

Na čem momentálně pracujete, kde vás mohou lidé vidět v blízké době?

V současné době jsem začal spolupracovat s Lazaro Cruz Quintetem, s nímž máme momentálně před sebou řadu vystoupení, a to především tady na Moravě. Dále se objevuji v projektu Balady, ke kterému napsala Zuzka Lapčíková hudbu a uvádí ho Národní divadlo v Brně. Už sedmým rokem jsem také členem Gustav Brom Big Bandu. Pak jsou to kapely Kind of Mind, Q - –Unity, Jan Přibyl Quintet, jinak jsou to různá náhodná hostování.

Čeho ve své dosavadní kariéře si nejvíce ceníte? Jaký byl zatím váš největší úspěch?

Byla to určitě možnost studovat ve Vídni.

Jistě máte nějaké sny a plány do budoucna…

Rád bych spolupracoval na zajímavých projektech, kde dochází k propojování různých žánrů. Chtěl bych poznávat nové muzikanty a samozřejmě stále na sobě pracovat a vyvíjet se.