Pavlíno, jak se teď máte?

Děkuju za optání. Mám se trochu jako na houpačce. Jsem z obou dětí naprosto nadšená, oba jsou moc hodní a je s nimi legrace. Ale taky bývám unavená a díky tomu někdy i emočně labilní… Prostě je u nás veselo.

Co s vámi dělá mateřství?

Paradoxní je, že jsem mluvila o své labilitě a přitom si připadám víc vyrovnaná. Zajímám se o mnohem víc věcí než dřív, věřím, že i nemožné se dá zvládnout, mám pocit, že jsem konečně kompletní. Mateřství vnímám jako požehnání.

Jak zvládá péči o syny tatínek?

Skvěle! Nic pro něho není problém, o cokoli se postará, všechno zařídí. Kluky miluje a oni jeho. Zní to možná nadneseně, ale je to pravda. Musím říct, že je to úžasný táta a já jsem šťastná, že jsem si tak dobře vybrala.

Nestýská se vám po divadle?

Zatím ani ne. Ale jelikož je Kubíček mé druhé dítě, už vím, jak strašně to všechno uteče. Navíc jsem díky Jirkovi s divadlem propojená vlastně dennodenně.

Nová generace divadelníků?

Jestli něco loni zamotalo hlavy ve Slováckém divadle, pak to byla několikerá těhotenství hereček. Ještě nikdy jich v historii divadlo nebylo tolik najednou. Vše odstartovala Andrea Nakládalová, které se v květnu narodila dcera Stázinka, po ní přišla na svět Nina inspicientky Kamily Mitáčkové, dalším divadelním miminkem byl štědrovečerní syn Jakub hereckého páru Pavlíny a Jiřího Hejcmanových, dcera Matylda Kláry Vojtkové a syn Mikuláš Jitky Hlaváčové narozený před několika týdny. Vyrůstá v divadle nová herecká generace?

U Hejcmanů to prý možné je. „Máťa už má své vlastní touhy a momentálně chce být policajt nebo hasič. Ti totiž jezdí v autech s majákem a hlavně jezdí rychle. Další alternativa je prý herec. Tak nevím, asi má rád adrenalin," usmívá se maminka Pavlína. Mikuláš Jitky Hlaváčové také prý zdědil umělecké vlohy, protože v bříšku prý nejvíc dováděl, když tatínek začal hrát na housle. V pondělí, kdy Česko žilo Velikonocemi, se navíc chlapeček pochlubil svým prvním krojem. Klára Vojtková zatím možnost uměleckého života své dcery zavrhuje: „S tátou jsme Matyldě naplánovali slibnou kariéru profesionální šachistky," prozrazuje se smíchem herečka. Všechny maminky si ale přejí pro své děti jediné - mohou dělat cokoli, ale ať jsou šťastné.

Štafetu přebírá Pospíchalová

Zatím poslední herečkou, která na konci ledna oznámila, že čeká miminko, je Anna Pospíchalová. Ta už se svým manželem, známým houslovým virtuosem Jiřím, vychovává dceru Emilku a syna Matouše. Třetí miminko s manželem dlouho plánovali a obě děti se na brášku těší.

„Matoušek je nadšený, že má do fotbalového týmu dalšího hráče k tátovi, miminku pravidelně večer hraje na housle, případně zpívá různé písně, které sám skládá," usmívá se herečka a prozrazuje, že na jménu se zatím v rodině neshodli. „Je to zatím největší oříšek. Pozitivní zpráva ale je, že Matoušek vyměnil původního Činžáka za Rafaela, což už je aspoň v kalendáři."

A jak se maminka, kterou diváci mohli ještě donedávna vidět v muzikálu Pokrevní bratři v roli manželky jedné z titulních postav, cítí? „Mám se krásně, jsem plná radostného očekávání na dalšího malého Pospíchálka, ve volném čase chodím na různé prohlídky a vyšetření, kde se naštěstí zatím dozvídám, že s miminkem je vše v pořádku. Jinak mám už teď obrovské břicho, které se čím dál hůř nosí. Ale ono všechno krásné něco stojí. Tak nosím a nosím a trochu začínám funět," uzavírá se smíchem Anna Pospíchalová (kaj)