Kateřina Volešáková, Markéta Kordulová, Romana Došková, Šárka Trousilová, Nikola Pazderská (přítelkyně Filipa Hlúpika), Petra Pokorná (přítelkyně Radka Mezlíka), Ludmila Skružná (přítelkyně Davida Pavelky) a Denisa Závadská (přítelkyně Josefa Čtvrtníčka).

S pomocí hráčů jsme oslovili téměř všechny možné partnerky. Někdo zareagoval okamžitě, jako třeba David Pavelka. „Jdeme do toho, u nás není problém." Některé partnerky se do naší ankety příliš nehrnuly. „Zatím s manželkou pořád bojuji," oznamoval kapitán Michal Kordula. Někde už nebylo koho oslovit. Na zimním soustředění například Martin Kuncl prozradil, že mají s přítelkyní dvouletého labradora. O čtyři měsíce později už ale hlásil, že mu zůstal jenom pes. Z jedenácti oslovených fotbalistů vám nakonec můžeme nabídnout pohledy osmi dam a slečen, které nám odpověděly na dvě otázky.

1. Jak jste spokojená s účinkováním svého manžela (partnera) v letošní sezoně Gambrinus ligy?

2. Jak hodnotíte celkové umístění Slovácka?

Kateřina Volešáková manželka Ladislava Volešáka: Jarní část měl lepší

1. Začátek sezony měl manžel špatný, byl zraněný a moc si nezahrál. V posledním kole v Příbrami dal gól a myslím, že jarní část už měl lepší. Snad to bude dobrý odraz k novému ročníku.

2. Výkony Slovácka byly nahoru dolů. Jeden zápas měli dobrý a další se jim nevydařil. Nakonec se umístili v horní polovině tabulky, myslím, že se jim sezona docela povedla. Jsem mile překvapená. Fandíme celá rodina, viděla jsem všechny zápasy. Jediné utkání, které jsem neviděla ani na internetu, byl zápas v Liberci, ten jsem sledovala jenom na onlinech.

Markéta Kordulová manželka Michala Korduly: Zeptejte se jeho tatínka, ten ho pořád kritizuje

1. Manžela nerada hodnotím, to se raději zeptejte jeho tatínka, ten ho neustále kritizuje (smích). Michal není sám se sebou spokojený nikdy. Já se mu snažím dodávat pohodu a hodnotím ho vždycky kladně.

2. Letošní sezona nebyla tak dramatická jako ty předchozí. Po závěrečné výhře v Příbrami dopadla dobře. Já tvrdím, že byla úspěšná. Nebyl tam boj o záchranu a i u nás doma to bylo po fotbalové stránce pohodovější. Za tři roky, co je manžel ve Slovácku, to byla nejlepší sezona. Na druhou stranu se nám v zimní přestávce narodilo miminko a po osobní stránce jsme to měli hektičtější.

Denisa Závadská přítelkyně Josefa Čtvrtníčka: Josef by měl dostat víc příležitostí

1. Josef nijak moc spokojený není. Jsme rádi, že se mu podařil vstřelit alespoň jeden gól v Českých Budějovicích. Myslím, že by měl od pana Soukupa dostávat víc příležitostí. Víc se mu dařilo za béčko. Jinak si myslím, že na to, že byl v kádru první rok, tak to bylo docela dobré.

2. Musí být spokojenost. Myslím, že sezona skončila úspěšně. Výborně zakončili poslední zápas v Příbrami. Snažila jsem se jezdit do Hradiště na každý zápas, hodně často jsem byla i na zápasech béčka v Kunovicích, tam jsme jezdili společně s Josefovými rodiči.

Nikola Pazderská přítelkyně Filipa Hlúpika: Největší radost byla po výhře nad Baníkem

1. Byla jsem na všech domácích zápasech. Myslím, že Filipovi sezona vyšla, dal čtyři góly. Ale já se raduji z každé vstřelené branky Slovácka. Nejvíc si cením jarního vítězství nad Baníkem, ve kterém dal Fila jediný gól zápasu. To jsme byli nejvíc rádi. Radosti z výhry prožíváme spolu. Oslavíme to tak, že si obyčejně zajdeme někam na dobrou večeři.

2. Slovácko dosáhlo docela dobrého výsledku. Myslím, že můžou být v klubu všichni spokojení.

Šárka Trousilová manželka Jana Trousila: Když se prohrává, manžel přestává mluvit

1. Můžu to hodnotit jako manželovu vydařenou sezonu. Byla jsem překvapená, že to ve svých letech pořád zvládá. Špatné výsledky se projevují i na náladě manžela, když se prohraje, tak přestane mluvit. Ke konci ligy už to bylo ale dobré. Pro nás je nejdůležitější, že se mu celou sezonu vyhýbalo vážnější zranění. Střídal sice v posledním kole v Příbrami, ale snad bude brzy v pořádku.

2. Musím se přiznat, že na fotbale Slovácka jsem nebyla ani jednou, všechny zápasy jsem sledovala doma. Výkony a umístěním jsem byla mile překvapená.

Ludmila Skružná přítelkyně Davida Pavelky: Dal čtyři góly a nakoukl do reprezentace

1. Všichni jsme doufali, že se David ve Slovácku prosadí a od trenéra Soukupa dostane šanci. Nakonec jsme se sezonou spokojení. Na podzim to sice bylo lepší, ale celkově si myslím, že je to super. Dal čtyři góly a navíc nakoukl i do reprezentace. Tu nominaci jsme vůbec nečekali, to bylo určitě něco navíc. Na angažmá Davida v Uherském Hradiště budeme vzpomínat určitě jenom v dobrém.

2. O klubu jsem toho moc nevěděla, jenom David říkal, že se vždycky pohyboval spíš u konce tabulky. Podzim byl dobrý, ale na začátku jara jsem se bála, že svoje umístění neudrží. Nakonec z toho bylo sedmé místo. Myslím si, že pro Slovácko je to velký úspěch.

Romana Došková manželka Libora Doška: Manžel často domů přichází celý domlácený

1. Jsem ráda, když se Liborovi daří. Poslední zápas, tři góly hattrick, to vám hodně zvedne náladu, ale není to nejdůležitější. Máme zdravé děti a když se daří ve fotbale, tak je to takový bonbónek navíc. Já se hlavně vždycky bojím, aby se mu něco nestalo. V jeho věku už to není jenom o tom, aby vyhráli, ale aby se nezranil a nic se mu nestalo. Manžel přichází často domů celý dodřený a domlácený.

2. Jsem velký cholerik, při zápasech strašně nadávám a nemám na to nervy. Nemůžu se dívat ani v televizi. Nejvhodnější je pro mě sledovat zápasy na internetu a číst si to s mírným zpožděním, i u toho jsem ale byla nervózní. Když manžel třeba trefil jenom břevno, musela jsem do něčeho kopnout. Jsem takový bouřlivý typ. Pokud mám hodnotit umístění Slovácka, tak si myslím, že sedmé místo je úžasné. Nakonec předběhli i Jablonec.

Petra Pokorná přítelkyně Radka Mezlíka: Měli by víc vyhrávat doma

1. Je mi líto, že Radek nedostával tolik šancí a nehrál tak pravidelně jako v prvním roce, protože jeho výkony byly stabilní. Myslím si, že to je takové maličké minus. Jinak jsem s jeho účinkováním ve Slovácku spokojená (smích). Viděla jsem všechny domácí zápasy a někdy jsme jezdili i ven.

2. Upřímně sedmé místo v tabulce jsem nečekala. Je to velmi příjemné překvapení. Možná je to i tím, že závěr ligy už hráli v klidu a nebyli ohrožení sestupem. Čekala jsem, že skončí někde kolem desátého místa. Jenom by měli víc vyhrávat doma. Dříve byli na svém hřišti hodně silní. Snad se to příští sezonu vrátí zpátky k normálu a doma budou zase neporazitelní.

Autor: Stanislav Dufka