Celkem jedenáct týmů z České republiky, ze Slovenska a také dva týmy ze Spojených arabských emirátů se tam utkaly o trofej mistrů republiky.

„Parašutisté o republikové tituly bojovali dva dny. V pátek 22. srpna od devíti od rána až do devíti do večera a v sobotu 23. srpna soutěž skončila v devatenáct hodin. O dvě hodiny později se všichni slavnostně dozvěděli výsledky,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů akce Petr Šťastný.

V disciplíně skupinové akrobacie RW–4 Way dive získalo první místo čtyřčlenné družstvo Ski servis z Příbrami, druhou příčku obsadil tým Bad boys z Prahy. Parašutisté ze Spojených arabských emirátů skončili na pátém místě. V kategorii freestyle jednoznačně zvítězila manželská dvojice Martina a Ondřej Rýdlovi z Příbrami. Rýdlová v roli parašutistky a její manžel jako kameraman.

RW–4 – jedná se o seskok čtyř parašutistů s kameramanem. Při letu volným pádem se v časovém limitu 35 vteřin provádějí stanovené vylosované horizontální sestavy. Boduje se každá vytvořená sestava. Pádová rychlost se pohybuje v rozsahu 185–230 kilometrů za hodinu, délka volného pádu je šedesát sekund. RW–4 je v současné době královskou disciplínou, věnuje se jí nejvíce závodníků a konkurence je obrovská.
FREE STYL – skáče jeden závodník s kameramanem. Je to vlastně balet ve vzduchu, vyžaduje pružnost a ohebnost.
Zdroj: Aeroklub ČR

Další FOTOGALERIE se připravuje