Asanační práce začaly v areálu Panského dvora ještě před přidělením peněz. Bezmála půl milionu korun na tyto práce pokrylo město z finančních prostředků vyčleněných z rozpočtu města. „Nezbytně nutné bylo zahájit bourací práce a vyčištění Panského dvora. V řadě případů totiž hrozilo nebezpečí při pohybu v blízkosti některých objektů,“ poznamenal kunovický starosta Jiří Vařecha.

V současné době město ukončilo veškeré demoliční i asanační práce. Další na řadu přijde především vybudování inženýrských sítí a komunikací a také základní parkové úpravy. „Na tyto práce, které chceme zahájit ještě v letošním roce, je určena jedenáctimilionová dotace. V plánu je podél komunikace vysadit zeleň, vybudovat osvětlení, v části směrem ke sportovní hale má pak vyrůst park s lavičkami, dětským hřištěm nebo horolezeckou věží pro děti,“ přiblížil plány kunovické radnice její mluvčí Zdeněk Kučera.

Radní si dali za cíl otevřít a zprůchodnit celý areál tak, aby propojil ulici V Pastouškách s ulicí Panskou a prostorem před sportovní halou. Tím má vzniknout nové městské centrum, které nabídne zázemí jak začínajícím podnikatelům, tak dětem, matkám na mateřské dovolené nebo například seniorům.

„První etapa zajistí inženýrské sítě a komunikaci, ve druhé má vzniknout komunitní centrum s knihovnou. Třetí fáze by měla být nejrozsáhlejší a poskytnout podporu začínajícím firmám a podnikatelům. Ve čtvrté etapě je v plánu dokončení dětského hřiště, horolezecké stěny či plochy pro hraní hry pétanque,“ doplnil Kučera. Hlavní důraz je podle něj kladen na otevřenost a přístupnost centra. To se líbí také některým obyvatelům Kunovic.

„Jsem s dítětem na mateřské dovolené a moc prostorů k hraní tam, kde bydlím, nemám. Doufám, že než budu mít druhého potomka, bude areál Panského dvora zrekonstruovaný a najdu tak lepší možnost k využití svého volného času a také plánovaného dětského hřiště,“ vyjádřila se Jarmila Horáková, která je původem z Uherského Hradiště, ale nyní bydlí v Kunovicích.