„Akce se nám určitě velmi vydařila. V takovou návštěvnost jsme ani nedoufali. Lampionový průvod byl delší, než bývá o hodech,“ poznamenal pracovník odboru kultury v Uherském Ostrohu Radek Nožička. Průvodu i následných soutěží se zúčastnilo velké množství kostlivců, kouzelníků a čarodějnic, někteří dokonce přijeli v kočárku.

Strašidelná hostina nabízela prsty v tomatě

„V zámku na děti čekala strašidelná hostina, která nabízela například prsty v tomatě, krvavé špagety, mouchy v ledu, zuby odpadlíků a další vybrané pochutiny záhrobního světa,“ doplnil Nožička.

Odvážnější děti si mohly vyzkoušet strastiplnou cestu zámkem, kdy samy musely překonat nejednu překážku, aby se dostaly dál. „Největší překvapení přinesla asi zámecká věž, kde byly pro děti připraveny figuríny strašidel. Jedná se o výstavu nazvanou Strašidla ve věži, která potrvá až do 16. listopadu,“ prozradil Nožička.

Dnes v městské knihovně na zámku v Uherském Ostrohu začíná akce nazvaná Pohádkové čtení. To se bude konávat až do konce prosince každou středu vždy v 16 hodin.

Zima se zázraky

5.–16. listopadu – Strašidla ve věži – výstava figurín strašidel v zámecké věži (nutno předem objednat)
18. listopadu – Chrámový koncert – slavné chrámové melodie v podání operních sólistů
24. listopadu – Zázrak v lidovém řemesle – výstava lidové tvořivosti
24. listopadu – Povídání s Janem Kačerem – beseda se slavným hercem a režisérem
1. prosince – V dobrém sme sa sešli – Občanské sdružení Galuškovo Slovácko pořádá Zpívání s Pagáčama a jejich hosty. Vystoupí ženský sbor Tetky, mužské sbory z Míkovic, O. N. Vsi, Burčáci a další
6. prosince – O vlku a kůzlátkách – pohádka pro děti
8. prosince – Předvánoční těšení – jarmark, lidová řemesla, dílničky