„V první části večera Oldšava předvedla část tanců čerpajících z minulosti, a to z repertoáru souboru Olšava, jehož byli všichni členy,“ prozradila vedoucí Oldšavy Ivana Sušilová. V této části je doprovázela cimbálová muzika Olšava s primášem Lubošem Málkem a sólově zazpívali Blanka Beníčková, Hynek Sušil a Luboš Málek. „V programu se představili i gratulující hosté – přátelé Oldšavy: Old Stars Břeclav, folklorní soubor Olšava a ze Slovenska Podpolianski vrchári.

V závěru slavnostního koncertu doprovázela Oldšavu cimbálová muzika Korečnica s primášem Liborem Večeřou a sólovou zpěvačkou Marií Rosenfeldovou. Muzikanti mimo jiné zaujali diváky svým číslem „Kedz začala chudoba pic“. Oldšaváci v této části programu předvedli svůj nový tanec – čardáš z moravskoslovenských Kopanic, se kterým sklidili velký úspěch u diváků. Na závěr koncertu následovaly gratulace a přání hostů oldšavákům do dalších úspěšných let. Po koncertě přišel na řadu slovácký večer, kde již tancovali, zpívali a bavili se úplně všichni.

„Do konce letošního roku ještě Oldšava vystoupí na několika vánočních večerech, bude zpívat na půlnoční v klášteře a společně prožijí silvestra na chalupě na Březové. V příštím roce chtějí oslavit své letošní výročí zahraničním zájezdem,“ doplnila Sušilová.

Přečtěte si také:

Vše o slováckých folklorních souborech - ZDE