Vraťme se ještě k utkání se Slavií. Jak utkání s odstupem hodnotíte?

Mohlo to skončit jak výhrou naší, tak Slavie. Z tohoto pohledu je remíza spravedlivá. Samozřejmě mě ale mrzí moje neproměněná tutovka ze závěru utkání. Jara Diviš mi dal perfektní balon na zadní tyč. Bylo to ale dost prudké a já to i trochu podcenil. Chtěl jsem míč uklidit k tyčce, což se nakonec nepodařilo. Myslel jsem si, že se nemůže nic stát a že dám gól. Nakonec to šlo snad dva centimetry vedle. Takže mé malé podcenění nám nakonec sebralo další dva body.

Do utkání jste prý nastupoval s jistou zdravotní komplikací…

Je to tak. V noci před zápasem jsem dostal zánět do zubů, takže jsem za celou noc naspal asi čtyřicet minut. Nebylo to vůbec příjemné. Já ale chtěl hrát, takže jsem do zápasu šel pod utišujícími prášky a antibiotiky. Byli jsme s trenérem domluvení na šedesát minut, nakonec jsem ale zvládl celý zápas. Ale na konci už mi docházely síly, protože mě ten zub bolel od začátku zápasu.

V posledním utkání sezony bude Slovácko hrát o pátou příčku, což je pro mnohé velké překvapení a úspěch. Jak hodnotíte celou jarní sezonu?

Myslím, že jsme na jaře udělali velký pokrok v herním pojetí. Hrajeme po zemi, kombinačně, myslím, že jsme byli sami překvapení, jak se nám dařilo předvádět fotbal, který po nás trenér vyžadoval. Samozřejmě jsme za to moc rádi, protože jsme získali hodně bodů.

Pomohlo to určitě i vašemu sebevědomí…

Určitě. Už několik kol před koncem jsme věděli, že nemáme záchranářské starosti, takže z nás spadla jakákoli nervozita. Ke všemu jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme, že to jde a nemusíme se spoléhat jen nakopnutím balonu na Libora (Doška).

Čeká vás poslední zápas s Teplicemi. Co od zápasu očekáváte?

Teplice jsou hodně nevyzpytatelné. Jednou zahrají skvěle, jsou schopné porazit Slavii sedm nula, či dát čtverku Olomouci, a vzápětí někde úplně vybouchnou. Ale stále platí to, že my se především musíme dívat na sebe. Zápas pro nás bude mít sváteční nádech a doufám, že přijde hodně lidí. K tomu, abychom dosáhli na pátou příčku, musíme vyhrát o dva góly, uděláme pro to maximum.

Takže motivace rozhodně nechybí…

Určitě ne. Jsme sice zachránění, ale hrajeme o páté místo, což by bylo historicky nejlepší umístění. Víme, že musíme vyhrát o dvě branky a určitě za tím půjdeme. To je velká motivace.

Mluví se i o menších pozápasových oslavách s fanoušky, kteří si pro klub připravili překvapení za „titul" moravského mistra. Těšíte se i na to?

Na zápas se samozřejmě moc těšíme a věřím, že i pro fanoušky to bude dobrý zážitek. Nejlépe pokud vyhrajeme o ty dva góly a ještě se posuneme v tabulce na tu pátou příčku.

S koncem sezony se objevují nejrůznější spekulace o tom, že se o vás zajímají různé kluby. Vnímáte to i tak, že by to v sobotu mohlo být pro vás poslední utkání ve Slovácku?

Kdybych takto přemýšlel, tak může být i nemusí. Já jsem zatím žádnou konkrétní nabídku nedostal. Samozřejmě slýchávám, že nějaký zájem od různých klubů je, ale já se soustředím na ten poslední zápas. Ve čtvrtek mi budou trhat zuby, tak doufám, že budu připravený a do zápasu alespoň naskočím. A co bude po sezoně? Nevím, zatím to nedokážu říct.

Vaše jméno se objevilo v širší nominaci reprezentačního kouče Pavla Vrby. Co na to říkáte?

Myslím si, že sen každého hráče je hrát za reprezentaci, a i když jsem jen náhradník ve výběru spíše hráčů z české ligy, tak mě to určitě potěšilo. Asi jsem něco změnil v přístupu k fotbalu k dobrému, že přišly góly a teď i pozvánka do repre. Samozřejmě jsem měl někdy při gólech i štěstí a svůj podíl na tom, že se mi tato sezona podařila, mají i spoluhráči. Jsem i za tohle strašně rád a povzbudí mě to určitě do další práce do budoucna.