„Přišlo celkem sto šedesát návštěvníků, což sice není mnoho, ale kapacita sálu o mnoho více nedovolovala, proto jsme byli s účastí spokojeni. Pokud se i za rok najdou dobrovolníci, kteří s organizací pomohou, chtěli bychom začít košty pořádat pravidelně a založit ve Starém Městě novou tradici,“ prozradil plány do budoucna hlavní organizátor sobotního koštu Milan Mikulík.

Fotogalerie a video ZDE

Staroměstští vinaři se už několikrát obraceli také na starostu Josefa Bazalu s tím, že by chtěli košty ve Starém Městě pořádat. „Já bych rozhodně nebyl proti, naopak. V sobotu jsem se tam byl podívat, vzorků bylo na první ročník určitě dost a myslím si, že pravidelné pořádání koštů by ocenili také místní,“ poznamenal Bazala. Ten si pochvaloval také zabijačku.

Kromě čtyř stovek vzorků vín měli návštěvníci možnost ochutnat i zabijačkové speciality. „Lidé si pochutnali na prejtu, jelítkách i jitrnicích. Pokud se podaří, chtěli bychom za rok spojit košt s veřejnou zabijačkou,“ nastínil člen organizačního týmu Zdeněk Polášek.

Na koštu se sešly vzorky vína z řady obcí Slovácka, ale také z okolí. Jeden vzorek pocházel také ze slovenské Žiliny, další například z Kozojídek či z Vracova. Odtamtud do Starého Města zavítal také Zdeněk Vašíček. „Dostali jsme s kolegou pozvání, tak jsme přijeli. Sice navštěvujeme spíše vinné košty u nás na Hodonínsku, tady se nám ale líbílo, proto bychom rádi přijeli také příští rok, pokud se bude košt opět konat,“ poznamenal Vašíček.