První příčku vítězného žebříčku obsadili domácí Kněžpolané. „První ročník vyhrálo družstvo z Pravčic s časem 16:40, vloni jsme zvítězili my časem 16:13 a letos zase my, a to časem 15:81,“ prozradil jeden z pořadatelů a současně závodník z Kněžpole Pavel Abrhám.

Noční soutěže si hasiči velmi oblíbili, proto se rozhodli pořádat je i doma. Při umělém osvětlení, které není moc kvalitní, je podle Abrháma soutěž mnohem zajímavější. Většinou se do Kněžpole sjíždí kolem třiceti družstev z celého Zlínského kraje. Letos dokonce přijelo i družstvo z vyškovského okresu. Nejtěžší je pro závodníky vyrovnat se s trémou a s terénem. Ten však hasiči z Kněžpole v sobotu dobře znali. „Tato akce je zpestřením pro všechny soutěžící a má i velký divácký ohlas. Potmě je lepší atmosféra,“ podotkl Martin Kaňa, kněžpolský závodník.

Soutěž v požárním útoku není jen mužská záležitost. V sobotu soutěžilo i sedm ženských družstev. „Já jsem byla v sobotu na závodech poprvé. Soutěž má hodně do sebe, je zajímavá. Hlavně jsem měla radost, že jsme se hned napoprvé skvěle umístily,“ poznamenala Jitka Navarová z ženského družstva Kunovic, které v sobotu obsadilo druhé místo.