„Noční atmosféra dodává soutěži netradiční náboj a napětí. Celá akce je tak pro přítomné diváky velice atraktivní. Zároveň ale minimální osvětlení ztěžuje soutěž samotným závodníkům,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Putovní pohár ředitelky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si nakonec ze soutěže odvezl tým dobrovolných hasičů z Kněžpole. „Letos jsme se soutěže zúčastnili pošesté, na první místo jsme však nikdy v minulosti nedosáhli. Je to proto pro nás premiérové vítězství. Vloni jsme stejně jako letos skončili v prvním kole druzí, ve finále jsme ale obsadili až pátou příčku,“ prozradil Martin Kaňa za kněžpolské dobrovolné hasiče.

Držitelé poháru přijeli do Uherského Brodu v sedmičlenné sestavě. Protože však účast na soutěži dva jejich stabilní členové odřekli, přijeli s nimi bojovat i dva muži z Pitína. „Z výsledku jsme byli opravdu sami velice překvapení. Před závodem jsme si pouze dvakrát vyzkoušeli útok a řekli si, že to nějak dopadne. Noční závody jsou pro nás takovým zpestřením sezony a jezdíme na ně docela často,“ doplnil Kaňa.

Zatímco v prvním kole bodoval sbor hasičů z Uherského Hradiště, ve finále jej předběhli Kněžpolští. Dařilo se také dobrovolným hasičům z Mistřic, kteří byli v prvním kole pátí, ale ve finále obsadili bronzovou příčku.

Výsledky závodů:

UMÍSTĚNÍ V 1. KOLE
1. HZS Zlínského kraje, ÚO Uherské Hradiště – čas 23,14
2. SDH Kněžpole – čas 23,88
3. SDH Velký Ořechov – čas 25,95
4. HZS Zlínského kraje, ÚO Kroměříž – čas 26,73
5. SDH Mistřice – čas 27,72
6. HZS Zlínského kraje, krajské ředitelství Zlín – čas 27,88
7. HZSp DEZA, a. s., Valašské Meziříčí – čas 28,40
8. SDH Vésky – čas 30,47
9. HZSP Mitas, a. s., Zlín – čas 30,67
10. HZSp Barum Continental, s. r. o.,〜 Otrokovice – čas 34,09
11. HZS Zlínského kraje, ÚO Vsetín – nesplněno

FINÁLE
1. SDH Kněžpole – čas 23,88
2. HZS Zlínského kraje, ÚO Uherské Hradiště – čas 24,17
3. SDH Mistřice – čas 26,87
4. HZS Zlínského kraje, ÚO Kroměříž – čas 28,94
5. SDH Velký Ořechov – čas 33,23