V podstatě zimních teplot si užívají někteří zaměstnanci Pivovaru Uherských Brod. V tamních sklepech se totiž teplota pohybuje okolo tří stupňů Celsia. Ochladit se tam ale může přijít i veřejnost, a to v případě že si objedná exkurzi do pivovaru.

O trochu tepleji, ale přesto příjemně, je na místech, kde se soustřeďují vyznavači jiného moku. Ve vinných sklípcích. „Teplota se tu pohybuje mezi deseti až dvanácti stupni Celsia," potvrdil majitel hradišťského vinného sklepu U Lisu Petr Vyhlíd.

Hodnoty do dvaceti stupňů naměří v tropických dnech také faráři ve svých svatostáncích. Masivní stavby s vysoce posazenými okny propouští dovnitř minimum tepla, takže zatímco v zimě tam mnozí mrznou, v těchto dnech kostely využívají k ochlazení.

„Nejsem věřící, takže kostely běžně nenavštěvuju, ale musím přiznat, že na dovolené, kterou jsme strávili u nás v republice, jsem se podíval do několika a jedním z důvodů byla i příjemnější teplota než venku," nechal se slyšet Libor Zapletal.

Podobné teploty jako v kostelech si lze užít i na hradech. Na Buchlově se ale liší podle místa. „Ve druhém patře směrem na jih totiž máme i my až 27 stupňů. Nejlépe je v hradní vinárně, kde je devatenáct stupňů," prozradila Libuše Mikulová, správkyně tamního depozitáře.

V souvislosti s ochlazením mnohé napadne i zimní stadion, na tom hradišťském se ale veřejnost neochladí. „Museli jsme zrušit veřejné bruslení, i sportovci mohou trénovat jen ráno a dopoledne. I když stroje jedou naplno, kvalita ledu není dobrá. Potřebovali bychom, aby teploty 
v noci klesly pod dvacet stupňů a chvíli se tam držely," sdělil správce zimního stadionu 
v Uherském Hradišti Miroslav Stavjaňa.

Přání se mu ale v nejbližších dnech asi nevyplní. Meteorologové totiž očekávají Nejvyšší odpolední teploty 33 až 37 °C, v noci mezi 22 až 18 °C a mohou vyskytovat přeháňky a bouřky.