Vítěznou cenu předal šťastné dvojici, tvořící pár i v soukromém životě, Libor Zlomek z vinařství Zlomek a Vávra v Galerii slováckých vín, kterou zmiňované vinařství provozuje v centru Uherského Hradiště. Derflanští stárek a stárka potřebovali ke svému vítězství zaslat 204 kuponů, což se jim podařilo přesto,že jsou oba vysokoškoláci působící mimo domov. Martin studuje VŠ Ekonomickou v Praze a Barbora Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzitě v Brně.

„Hlasovací lístky pomáhali shánět naši příbuzní, přátelé a známí z Derfle. Babička mi prozradila, že lístky jí věnovalo hodně lidí z okolí, kteří Slovácký deník odebírají," prozradila Barbora. Martin ji doplnil v tom, že do soutěže šli také proto, aby navázali na vítězství svých loňských derflanských předchůdců.

„Momentálně nás je skoro pětadvacet párů a s nimi se o vítězné vínko podělíme. Asi ho vypijeme někdy po Velikonocích v našem kulturním domě, kde se scházíme," naznačil Martin. K tomu jim popřál i Libor Zlomek. „Těší nás, že můžeme být partnery této soutěže, která cílí na kroje, národopis a zachovávání tradic, k čemuž i já osobně mám velmi blízko. Folkloristům z Derfle přeji, aby se jim tak jako letos, dařilo i v příštím roce," poznamenal.

Celou soutěž jsme sledovali ZDE