Známí písničkáři začali zostra písní Růže z papíru, kterou vystřelí na pouti, což krásně zapadlo do atmosféry a vzpomínek pamětníků, kdy amfík býval ještě kasárnami. Následují evergreen „Stánky", při němž se ukázala síla divácké kulisy. A jelikož spolupráce fungovala báječně, bratři se rozhodně nešetřili a vytahovali z rukávu jeden trumf za druhým.

Po společných skladbách předvedl pár písní ze své tvorby František Nedvěd v čele se zlidovělým hitem „Kočovní herci". František následně uvolnil prostor Honzovi, který se rovněž představil svou samostatnou tvorbou v podobě jedné sady a odkráčel do zákulisí. Kdo by čekal přestávku, mýlil by se. Členové doprovodné kapely patří totiž mezi známá jména české country, ať už je to Petr Kocman nebo syn Františka Nedvěda Vojta. Každý z nich „obšťastnil" diváky dvěma písněmi, čehož dva hlavní aktéři využili k občerstvení a oddechu před finále, které se neslo ve stejném duchu jako celý koncert. A vzhledem k tomu, že přálo i počasí, přidali bratři po dvouhodinovém koncertu i přídavek, čímž si vysloužili nadšené ovace.

Návštěvníci spokojeně odcházeli domů, mnohým se domů nechtělo a využili možnosti tamní restaurace. Hodinu po koncertu se v areálu stále ještě nacházela stovka těch, kteří posedávali či postávali v koutech a rozebírali svůj zážitek. A za všechny tyto použiji jako závěrečné slovo jednu odposlechnutou myšlenku od člověka, který je zarytým rockovým fanouškem: „Byl to mazec."

Autor: RADEK ČERVENÝ