Návštěvníci slavnostního koncertu si mohli vychutnat jeho písně v netradičním podání kvarteta hudebníků z projektu Salome Praha. Přesvědčivý zpěv Pavla Baťka, doprovázela na harfu Barbora Plachá, na klarinet Tomáš Kugel a na kytaru Petr Šťastný. Po krátké pauze přišla s kytarou zazpívat i Broďanka Marie Rosenfeldová.

Na Nový Světlov dorazila také sestra Ctirada a Josefa Mašínových Zdena. „Osobně jsem Karla Kryla sice neznala, ale celý život mi byl velmi blízký nejen svým uměním, ale také svými životními postoji. Zvláště mi byl blízký jeho postoj, jakmile se vrátil z exilu v devadesátých letech," řekla Zdena Mašínová a poznamenala, že je škoda, že naše společnost nevěnovala více pozornosti tomuto muži, který měl tak silný charakter a byl zcela zásadový. „Škoda, že není víc Karlů Krylů, kteří si zaslouží naši úctu," dodala. Po devadesátém roce podle ní nebyla naše společnost zcela očištěna od těch, kteří měli na svědomí zločiny, což doposud nese dalekosáhlé následky. „Nad tím bychom se měli zamýšlet a opravdu se zasadit proti tomu, aby v Parlamentě takzvané demokratické společnosti zasedala strana, která má tyto zločiny na svědomí. To je pro mě takové, jakoby v Německu doposud byla NSDAP," řekla Zdena Mašínová v závěru svého krátkého proslovu, za který sklidila bouřlivý potlesk ve stoje.

Na svého bratra přijel krátce zavzpomínat také viditelně nachlazený Jan Kryl. Ten na dotaz hostitele a majitele zámku Nový Světlov Josefa Novotného, jak se mu za minulého režimu dařilo, odpověděl řečnickou otázkou: „Jak se vám mohlo za socialismu dařit, když se narodíte jako syn vykořisťovatele, vezmete si za ženu, podle komunistů dceru kulaka, malozemědělce, máte bratra na Svobodné Evropě a doma tři děti?"

Vzpomínkové pásmo završilo po více než třech hodinách kvarteto z projektu Salome dalšími Krylovými písněmi.