Nejmladším princem byl dvouměsíční Tomášek Vacek z Podolí, kterého střídavě vezli v kočárku jeho šťastní rodičové a jeho sestřička Adélka.

Desetiměsíční Nyish Makeda Mercer Miko z Baleárského ostrova Mallorca si vyzkoušela roli nejmladší španělské královny. Její maminka Slováckému deníku prozradila, že společně tráví letní dny u babičky v Uherském Brodě.

Nejedna z přítomných maminek a babiček byla hrdá na tu svoji ratolest, které po večerech připravovala kostým pohádkové postavičky.

„Já to měla celkem snadné. Dceru Adélku jsem nastrojila za princeznu a dvouměsíčního Tomáška za prince. Z půdy jsem sundala dnes už historický kočár a vyrazili jsme podpořit zajímavou akci Buchlovjánku," svěřila se Dagmar Vacková. O zámecké procházce princů a princezen se dozvěděla na Facebooku.

Dospělí byli nenásilně vtaženi do celého programu, kterým pětapadesát pohádkových postaviček v náležitém oděvu provázely v rolích Zlatovlásky, Večernice a Sněhurky Petra Kropáčová, Simona Dvouletá a Pavla Večeřová.

V programu nechyběla promenáda kolem kašny na nádvoří mezi zámeckými budovami, písničky z pohádek, výuka jednoduchého dobové tance, procházka nádhernou barokní zahradou zámku a společné fotografování.

Večernice poodhalila zúčastněným princezničkám některá z pravidel jejich chování.

„Princezna se vždycky usmívá, smutná bývá, jenom když je na blízku nějaký drak. Neběhá jako splašený kůň, neskáče jako opice, ale chodí v klidu a s rozvahou. Neskáče do řeči, mluví klidně a nikdy nepoužívá ošklivá slova," řekla se zdviženým prstem Simona Dvouletá, vedoucí folklorního tanečního kroužku Buchlovjánek.

„Chlapci a děvčata, ale samozřejmě i jejich rodiče se na první ročník procházky zámeckým parkem těšili. K dokonalé pohodě přispělo i teplé letní počasí a poměrně dost velká účast dětí, jejich rodičů a prarodičů," pochvalovala si jedna pořadatelek premiérové akce Petra Kropáčová.