Jejich úkolem bylo vybrat třicet nejlepších slivovic z modrého ovoce z Moravy a Slovenska a poslat je do nominačního kola, které se uskuteční předposlední březnový pátek.

„Osmičlenná komise, která bude složená z pěti přespolních a tří salašských hodnotitelů, z nich vybere deset nejlepších slivovic pro finálové klání. Z něj vzejde šampion pětadvacátého salašského koštu pálenek,“ uvedl jeden z jeho organizátorů Josef Niesner z Klubu přátel Salaše. Podotkl, že do příštího klání postoupily také tři nejlepší vzorky destilátů z jednotlivých druhů ovoce. Z nich degustátoři vyberou vítěze.

„Ani po finálovém kole nesdělíme, kdo se stane šampionem koštu slivovice, který se uskuteční 31. března. Pro majitele tří nejlepších slivovicových vzorků máme připravenu zlatou, stříbrnou a bronzovou trnečku,“ prozradil Niesner. V průběhu 25. ročníku koštu budou poprvé předány originály slivovicových listů těm, kteří se v průběhu uplynulých pětadvaceti let na salašských koštech nějakým způsobem podíleli.

„Degustace byla výborně připravená. Také vzorky pálenek jsou tu z roku na rok kvalitnější,“ řekli unisono sourozenci Dušan a Marek Nagyovi z Hrachoviště na Slovensku. Souhlasně jim přikyvovaly degustátorky Bohuslava Bezděčná, která ochutnávala hruškovice, a Jaroslava Nagyová, posuzující likéry z višní, ořechů a rybízu. Zkušení komisaři si pochvalovali skleničky se zúženým hrdlem na vysoké stopce, z nichž destiláty ochutnávali.

„V těch speciálních koštovačkách se hromadí vůně, teplem ruky nedochází k ohřívání sklenice, v níž má destilát správnou pokojovou teplotu, která je při posuzování důležitá,“ nechal se slyšet porotce Jan Hubík ze Starého Města. Dodal, že sklenice není v horní části mastná od škvarků nebo tučného sýra. „Není nad čistou slivovici. Zvláště vzorky té loňské byly velice vyrovnané. Za sebe mohu říci, že výborné,“ zněl verdikt nejstaršího porotce na degustaci, třiaosmdesátiletého Zdeňka Zemánka.