Od 10 do 17 hodin se tam totiž uskuteční druhý ročník akce nazvané Miniveletrh cestovního ruchu. „Kromě měst Uherské Hradiště, Uherský Brod a Napajedla představí nové turistické nabídky a propagační materiály i mikroregiony Východní Slovácko, Staroměstsko, Dolní Poolšaví, Buchlov, Ostrožsko a Bílé Karpaty,“ láká do prostor domu U Sovy na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti tajemník sdružení Region Slovácko Josef Hapák.

Prezentaci měst a mikroregionů doplní Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu. Tipy na výlet po regionu si zájemci budou moct prohlédnout se skleničkou dobrého vína v ruce či ochutnat některou z regionálních specialit. Organizátoři připravili rovněž kulturní program s hradišťskou ZUŠ nebo soutěže.

„Těšit se návštěvníci mohou i na zástupce řemeslníků oceněných ochrannou známkou Tradiční výrobek Slovácka, například na techniku vyškrabování kraslic,“ dodal Josef Hapák. Cílem miniveletrhu je představit novinky v cestovním ruchu na Slovácku v sezoně 2012. Těšit se příchozí mohou mimo jiné na informace o nových rozhlednách v regionu, projektu církevní turistiky i na novinky v rámci akce jízdy králů, která se dostala na Seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Úspěch na poli cestovního ruchu má za sebou i celý region Slovácko. Loni totiž zvítězil v soutěži o destinaci nejvyšší kvality EDEN. Právem se tak může pyšnit titulem excelentní evropská destinace.