Šest hudebních motivů

Aréna, která vyroste v Uherském Hradišti, bude jednou z nejmodernejších ve střední Evropě, a to díky technologiím, které tam budou použity. Předně se jedná o velký výběr hudebních motivů, tedy hudby a efektu, které budou hráče po čas hry doprovázet. Provozovatelé mají licencovanou hudbu, takže se hráči mohou těšit na motivy inspirované filmovým Tronem, Vetřelcem nebo herní akční legendou Mortal Kombat. Při startu bude k dispozici celkem šest hudebních motivů.

Laserové brány

Interaktivní laserové brány, které řídí automatizovaná technika, dle postupu a pořadí hráčů. Laserová brána se aktivuje po průchodu hráče a nepustí
nikoho dalšího.

Holografická zrcadla

Další technickou novinkou jsou holografická zrcadla, což je speciální typ zrcadla vyvinutý speciálně pro účely arény pro dokonalý odraz laserového paprsku. Holografická zrcadla odráží různé části arény a lze skrze ně i střílet. Poskytují tak dokonalý nástroj, jak zastřelit protihráče schovaného třeba za rohem.

Investice

Vývoj, návrh a realizace vlastních technologií zabral rok a půl času a stál přes dva miliony korun. Další dva miliony spolkne vybudování arény. Více technologických novinek představí provozovatelé brzy po spuštění (další herní módy, hudební motivy apod.).

Zvuk

Výjimečnýbude i zvuk. Arénu bude tvořit sada 16 reproduktorů a dvou silných subwooferů a bude opatřena prostorovým zvukem s certifikací THX. Ve všech arénách v ČR je k dispozici pouze mono nebo stereo zvuk s nevýraznými a od výrobce vytvořenými motivy.

Výsledková listina

Unikátní bude i výsledková listina (dosažené skóre), která bude kompletně česky a s velkou mírou statistik a dosažených údajů. Ostatní arény používají
výrobcem dané výsledkové listiny, které jsou velmi jednoduché a poskytují pouze základní údaje.

Speciální mlha

Laser game se hraje v zamlžené aréně, aby byl viditelný laserový paprsek vycházející ze zbraně. Díky dlouhotrvajícímu testování a zkoušení používají
provozovatelé speciální mlhu, která umožnuje zásah protihráče až na vzdálenost 35 metrů, a budou nabízet i bonusově „opravdu hodně mlhy", kdy se aréna promění do takřka neprůsvitného závoje mlhy.