Při té příležitosti prozradili Slováckému deníku několik pikantností ze svého nadcházejícího, veřejností velmi sledovaného, svatebního pobytu. A myslím, že nebylo místa příznačnějšího pro následující rozhovor. S Vratislavem Mynářem a Alex Noskovou jsme si povídali v lokalitě budoucí veselky, v areálu osvětimanského lyžařského svahu, v kancléřově restauraci Na Srubu.

Z kraje jen shrnu, že budete sezdáni ve zdejším katolickém kostele, kde jste u velebného pána absolvovali několik poučení. Že svědkem bude prezident Miloš Zeman, jenž má v Osvětimanech absolvovat celý váš svatební program, než v neděli odletí do Spojených států, i to, že se veselka uskuteční v penzionu Malovaný. Všeobecně známo je i to, že spolu čekáte narození potomka. Můžete prozradit, jaký charakter bude mít váš sňatek?

Já celý život žiji na Slovácku a Alex má také tento region ráda, a tak se svatba ponese v tomto duchu. Nečekejte například vystoupení Karla Gotta nebo Lucie Bílé. Zahraje nám cimbálovka ze Svatobořic-Mistřína, která loni hrála na koštu slivovice. Hudbu dalších žánrů obstarají muzikanti ze zdejšího regionu. Podobně to plánujeme se svatebními zákusky. Ty budou pocházet z nedalekého okolí z Bzence, Vracova a z dalších zdejších obcí , stejně jako jiné gastronomické speciality. Hlavním jídlem svatebního menu bude tradiční svíčková.

Víno bude odkud?

To je objednáno v nedalekých Žeravicích, i když pochopitelně je zde na Slovácku výběr velmi bohatý.

Chystáte něco mimořádného pro pana prezidenta?

V tomto směru nemá žádné speciální nároky, jeho přáním jsou ale například makové koláčky.

Vaše svatba je pochopitelně ostře sledovanou událostí. Na zdejším lyžařském svahu ale padaly dotazy, zda tu bude možné 28. února lyžovat?

Svatba nenaruší provoz lyžařského svahu ani hospody Na Srubu. Jistá bezpečnostní opatření pochopitelně budou, ale ty se týkají pouze penzionu Malovaný.

O několik desítek minut později jsem přívětivou hospůdku opouštěl a měl možnost zahlédnout budoucí nevěstu s kbelíkem a mopem v ruce. Přípravy na svatbu byly v plném proudu…

Autor: Miroslav Potyka

Související Mynářovy svatby v Osvětimanech se zúčastní i prezident Miloš Zeman