„Ano, je pravda, že jmenovaný muzikál patří mezi pětici her, kterým v divadle říkáme rodinné stříbro a které budeme uvádět jen jednou za dlouhou dobu," potvrzuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Kvůli této nové strategii se diváci slavného hitu režiséra Igora Stránského dočkají až na konci října.

„Stříbrné příbory také doma vyleštíte jen při slavnostních příležitostech, nevečeříte s nimi denně," zdůvodňuje novinku ředitel Stránský s tím, že pětice inscenací se tak stane mezi diváky ještě více atraktivní.

Muzikál o tom, jak se ze zbraní staly hudební nástroje, patří mezi vyhledávané hity uherskohradišťského divadla už od jeho premiéry v dubnu loňského roku. Zaznívají v něm slavné skladby divadla Semafor, ať je to Tereza, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Babeta, Co jsem měl dnes k obědu a další. „Dokonalost. Nejpříhodnější slovo pro Stránského Kdyby tisíc klarinetů. Moravští Slováci umí zpívat, to víme. Jaké vlohy pro dominantní step v nich ale dokázali objevit Aneta Michalčíková a Jan Bursa, to se také nedá nazvat jiným slovem," napsal v oslavné recenzi kritik J. P. Kříž a udělil muzikálu výjimečných 95 procent.

Za pravdu mu ale dali i diváci, mimochodem v hledišti jich už usedlo přes deset tisíc, když inscenaci označili za nejoblíbenější titul roku 2012 a vyznamenali ji cenou popularity Slovácký Oskar.

Ani tím ale nadšení neskončilo. Divadelníkům poslaly pozdravy i slavné hvězdy, jež vytvořily hlavní role ve stejnojmenném filmu tedy Eva Pilarová, Hana Hegerová, Pavlína Filipovská, a dokonce i Karel Gott.

Muzikál Kdyby tisíc klarinetů uvedou divadelníci tento pátek od 19 hodin. Lístky jsou ještě k dispozici v pokladně divadla. (kaj)