Zlechov hostil čertovskou školu

Tamní žáci i učitelé se namaskovali jako mikulášská družina a v pátek 5. prosince dopoledne vydali na obchůzku po obci. „Děti i učitelé navštívili mateřskou školu, obecní úřad, kadeřnictví, obchody a nakonec také paní doktorku,“ prozradila Jitka Obalová ze Základní školy Zlechov.

Odpoledne patřilo ve zlechovské škole mikulášskému turnaji v minikopané. Akci uspořádaly děti ze školní družiny spolu se svou vychovatelkou. Jednalo se o zbrusu nový bod mikulášského programu tohoto roku. „S dětmi si zahráli také nadšení tatínci, a dokonce i maminky. Celý den se všem zúčastněným moc líbil a už se těší na příští rok,“ doplnila Obalová.

Základní škola Sportovní soutěžila o nejlepšího čerta

V pátek 5. prosince prožili žáci prvního stupně Základní školy Sportovní v Uherském Hradišti již tradiční mikulášskou nadílku.

Čerti tam hledali hříšníky, andělé s Mikulášem zase obdarovávali hodné děti. Všichni si také společně zazpívali. Doprovodnou akcí mikulášské nadílky pak byla soutěž o nejlepšího čerta. Do té se zapojilo téměř devadesát školáků. Výstavku výsledných výtvarných prací mohou v prostorách základní školy zhlédnout také rodiče dětí. Mikulášská akce přinesla podle vedení školy dětem jistě nezapomenutelné zážitky.

Dárky dostali i studenti EPI

Tradice se dodržují také v kunovickém vzdělávacím komplexu. V pátek 5. prosince mezi studenty Soukromého gymnázia, střední odborné školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, s. r. o., přišel Mikuláš, anděl a dvě čertice. Studenti prvních ročníků byli mile překvapeni i potěšeni malými dárky. V každém studentovi se v tu chvíli probudila dušička dítěte a mikulášskou nadílku přivítali s rozzářenýma očima. Mikuláš, anděl i čertice nevynechali ani rektorát Evropského polytechnického institutu, s. r. o.

Studenti na soukromé střední a vysoké škole v Kunovicích se na sklonku roku nejen připravují na závěr pololetí, ale dokážou si najít čas také na nasátí pravé vánoční atmosféry.

Další překvapení čeká studenty před prázdninami, a to v podobě Vánočního zpívání a výletu do předvánočně vyzdobené Vídně a hlavního města České republiky, Prahy.

Dana Černá, Arnošt Bedrník