VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvání na dožínky do Míkovic

MÍKOVICE - Letošní dožínky pořádá folklorní soubor Míkovjan ve spolupráci s místním kulturním zařízením a za podpory města Uh. Hradiště v sobotu 4. srpna, tentokrát i s mezinárodní účasti slovenského folklorního souboru Očovan z Očové.

1.8.2007
SDÍLEJ:

Soubory z Míkovic vystoupí i v kulturním programu dožínek v Míkovicích.Foto: Miroslav Potyka

Dožínky budou zahájeny ve 12.30 hod. posvěcením věnce v místním kostele, pak se slavnostní průvod seřadí u olšavního mostu. O půl čtvrté je naplánován příchod k hospodyni a hospodáři – manželům Zpěvákovým.

Hlavní program se uskuteční v areálu před kulturním domem, kde se od 16 hodin představí nejprve dětské folklorní soubory Pacholata, děti z mateřské školy a mladá chasa z Míkovic, seminář Hradišťanu a cimbálová muzika Harafica z Uh. Hradiště a Cimbálová muzika Martina Švehlíka.

Od 17.30 vystoupí domácí soubory – mužský a ženský sbor, folklorní soubor Míkovjan a cimbálová muzika Mladí Burčáci z Míkovic a muzika Harafica, program od 19 hodin je vyhrazen hostům, souboru Old Stars Hradišťanu z Uh. Hradiště, Očovanu z Očové, dále vystoupí CM Mladí Burčáci a muzika souboru Očovan. Po skončení programu se bude konat beseda u cimbálu s Mladými Burčáky, zajištěno je kvalitní občerstvení jako například opékané sele, steaky, klobásy, pivo, víno.

Návštěvníci dožínek v Míkovicích jistě postřehnou oproti minulým ročníkům změny v programu, v němž přibyly dva pořady (dětský folklor, hosté). Pořad domácích souborů je koncipován k pátému výročí obnovení činnosti souboru Míkovjan, který za tuto krátkou dobu vystoupil na významných akcích – slováckých slavnostech vína, festivalu v Očové, na jízdě králů ve Vlčnově, Kopaničářských slavnostech ve Starém Hrozenkově, slavnostech na Javořině a představil se také ve Slovinsku. Soubor vede Jana Kučerová. Se souborem Očovan udržují Míkovjané družební styky několik let od festivalu v Mělníku, kde se poprvé setkali.

Míkovické soubory jezdí na festival do Očové, a tak pozvání slovenských hostů na dožínky bylo samozřejmostí. V případě nepříznivého počasí proběhnou kulturní programy v sále kulturního domu.

1.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míkovický košt vína
20

V Míkovicích chutnali rekordních 531 vzorků vín

Ilustrační foto
11

Epidemie chřipky ve Zlínském kraji graduje

Školáci z Kunovic získali tisíce pro umírající

Uspořádali jarmark, provozovali vánoční kavárnu s cukrárnou a zahráli divadlo. Výtěžek pak sečetli a věnovali uherskohradišťské Charitě. Řeč je o žácích Základní školy Červená cesta v Kunovicích, kteří na dobročinné účely získali více než deset tisíc korun.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

On-line rozhovor s primářkou hematologie

Proč pořád neumíme na 100% vyléčit leukémii? Jak je těžké získávat dárce? Jaký zájem o práci s krví? Nejen na to se můžete ptát primářky Jany Pelkové z Hematologicko – transfuzního oddělení v Krajské nemocnici T. Bati a ve Vsetínské nemocnici. Otázky můžete pokládat již nyní, Jana Pelková vám bude odpovídat ve středu 21. února od 10 do 11 hodin na našem webu.    

Na Modré se zabydlují šlechtění pratuři, předci domácího skotu

O něco živěji je od úterního večera v areálu Archeoskanzenu a Živé vody na Modré. Pro širokou veřejnost tam přibyla další atrakce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT