Slovácké divadlo je v České knize rekordů

O jaké překážky se jednalo, pane řediteli?

Tím největším soupeřem jsme si byli my sami. Ukázalo se totiž, že způsob vyřizování předplatného je při tak velkém množství pomalý a zastaralý, takže jsme ještě před několika dny nevěděli, jak to všechno dopadne. Netušili jsme, zda kampaň ještě podpořit, či nikoliv, protože osm tisíc předplatitelů pro náš provoz znamená strop a nemohli jsme ji na druhou stranu tedy ani moc přepálit, abychom zase nemuseli diváky odmítat. To musíme v příštích letech změnit.

Jak vypadala čísla poslední týden?

V polovině minulého týdne jsme byli těsně pod 8000 a stále přicházejí další objednávky. Rozhodli jsme se už ale dál nečekat a oznámit výsledek. Kdyby přece jen něco chybělo, dokoupím předplatné ze svého a věnuji je rodičům onkologicky nemocných dětí, kterým jsme pomáhali na Dobročinném bazaru před Vánoci.

Budete nějak rekord oslavovat?

Plánovaných akcí je celá řada. Tou první bude vernisáž fotek herců Slováckého divadla. Právě kvůli nim k nám diváci přichází a naši herci divadlu dodávají jeho jedinečnost.

Fotky v životní velikosti herců

Uherskohradišťští divadelníci stále přemýšlejí nad inovacemi. Po prodloužení otevírací doby v pokladně, nových reklamních předmětech, dárkových poukazech a přidávání termínů představení na několik měsíců dopředu, nachystali další novinku. Foyer oživí fotky herců v životní velikosti. S nápadem přišlo nové vedení divadla, které ke spolupráci přizvalo svou domácí výtvarnici Evu Jiřikovskou jakožto autorku projektu a fotografa Marka Malůška, v jehož ateliéru fotografie vznikaly.

„Byli jsme jedním z mála divadel, které fotky herců ukrývalo na zdi nad hlavami diváků. A ti, kteří od vchodu mířili rovnou na balkón, je neměli šanci ani vůbec zahlédnout. Proto jsme vymysleli nové místo, kde to bude celé dvacítce našich herců více slušet," prozrazuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Diváci si budou moct navíc zakoupit zmenšené varianty fotografií i s vlastnoručními podpisy herců. Slavnostní vernisáž proběhne přesně za týden ve foyer divadla po skončení představení Rychlé šípy.

Slovácké divadlo hledá posilu!Jak už prozradil ředitel Slováckého divadla Michal Zetel, usiluje s kolegy o zásadní změny ve způsobu vyřizování předplatného a urychlení komunikace s diváky. I proto hledá novou posilu na pozici marketingového referenta/tky, pokladní. „Po letošní zkušenosti jsme poučeni. Musíme být rychlejší, efektivnější a musíme umět využívat všechny moderní technologie," říká ředitel.
„Hledáme někoho minimálně se středoškolským vzděláním ekonomického směru, který ovládá práci s počítačem, je nutné, aby uměl jednat s lidmi, byl časově flexibilní, a hlavně, aby jej práce v divadle bavila," vyjmenovává manažerka divadla Jitka Honsová. Výhodu podle ní budou mít ti, kteří mají zkušenost s marketingem a budou mít chuť změnit systém, který divadlo považuje za překonaný.
Zájemci mohou posílat na adresu honsova@slovackedivadlo.cz CV a motivační dopis do 24. února. Výběrové řízení proběhne ještě do konce února. Nový člen týmu Slováckého divadla může nastoupit už na začátku března. Víc info je na webu divadla.

Autor: Josef Kajetán