Pod širým nebem tam vystoupí UH Senior Band, Luhačovický okrašlovací spolek Calma, prezentovat se bude rovněž Knihovna Bedřicha B. Buchlovana.

Hlavní pořad se pak uskuteční v sále Měšťanské besedy ve 20.30 hodin. Představí se především Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky, Smíšený pěvecký sbor Svatopluk nebo Oktet hradišťského gymnázia.

„Pořadem bude provázet Vladimír Doskočil pod dohledem Jana Maděriče, který se postará o režii," prozradil Jiří Severin, autor scénáře večera. Dodal, že se bude jednat o výběr všeho možného. Jak dříve hodnotili pivo, košty vína, jak prožívali silvestrovské pořady, ale také spory, kuriózní situace, zkrátka život v plné kráse a síle, ale také plný omylů.

Po hlavním programu bude následovat volná zábava za účasti Cimbálové muziky Petra Mičky a Štrajchkapely z Kněžpole. Podle slov pořadatelů přibudou ještě další překvapení, protože celý večer je založen na volnější improvizaci.

„Při sestavování programu jsme se s místostarostou Ivo Frolcem dohodli, že v zájmu ‚zkvalitnění akce', je možné uskutečnit neplánovaný vstup 
v podobě módní přehlídky, a to všech lidí, které tímto vyzývám, aby přišli v dobových krojích, kostýmech či úborech," nechal se slyšet Jiří Severin.

Sobotní akce se uskuteční jako připomínka 120 let od Národopisné výstavy českoslovanské v Praze. Měšťanská beseda byla v té době centrem kulturního a společenského života ve městě. Na Slovácku byla Měšťanská beseda přímým pokračovatelem Čtenářského spolku, který tam působil v letech 1862–1867. Tato historická a kulturní památka byla vystavěna v roce 1871. ⋌(hed)