Která z letošních inscenací se vám ve Slováckém divadle nejvíce líbila?

Nerada bych před vyhlašováním cen vyzdvihovala konkrétní divadelní kus, ale určitě nebude jednoduché zvolit nejlepší, i za loňský rok je 
z čeho vybírat.

Ve Slováckém divadle nastupuje nový ředitel. Co byste mu v jeho nelehké roli popřála?

Bude jistě potřebovat hodně energie a dovednosti, aby skloubil vysoké nároky na uměleckou kvalitu s neomezenými ekonomickými podmínkami, které divadlo má. Přeji mu a celému divadlu, ať je éra nového ředitele dlouhodobě úspěšná a aby v okamžiku, kdy bude v budoucnu ve své funkci končit, si lidé mohli říci – to Slovácké divadlo mělo opravdu tvář a bavilo nás.

Hamé je dlouholetým partnerem cen Největší z pierotů. Cítíte jako marketingová ředitelka jedné z nejvýznamnějších společností v našem regionu jako nutnost podporovat zdejší kulturu? Myslíte, že je v našem regionu kultura podporována dostatečně?

Naše firma je partnerem předávání divadelních cen Největší z Pierotů už celou řadu let. Myslím, že je potřeba, aby ekonomicky silné společnosti nezapomínaly na svůj domovský region a podporovaly zdejší kulturní život. A otázka, zda je kultura podporovaná v našem regionu dostatečně – kultura nebude mít nikdy dost peněz, ostatně toto platí i v dalších sférách našeho života. Slovácko má ale tu výhodu, že je to region s velkou divadelní tradicí a je zde dostatek lidí ochotných divadlo a další druhy kultury podpořit a podílet se na nich.

Hamé podporuje nejenom předávání cen Největší z pierotů, ale i mnoho dalších aktivit v regionu. Připomenete některé?

Ano, přestože dnes má Hamé už mezinárodní rozměry, snažíme se podporovat dobré věci, které se odehrávají 
v tomto regionu, kde máme jádro naší výroby. Dlouhodobě tak spolupracujeme 
s Uherskohra­dišťskou nemocnici, které jsme například opakovaně darovali monitory pro kontroly dechu novorozenců. V našem regionu podporujeme i mateřská centra, dětské domy, azylové domy a domy sociálních služeb. A máme i dobrovolnické aktivity, vloni na jaře například naši zaměstnanci vyčistili břeh řeky Moravy od odpadků. Ze světa sportu mohu zmínit naši dlouhodobou podporu Slováckého běhu 
v Uherském Hradišti, a samozřejmě i spolupráci s biatlonovými kluby, protože jsme hlavním partnerem celého českého biatlonu.

Máte nějakou inscenaci, kterou byste si ve Slováckém divadle přála vidět?

Určitě se těším na připravované novinky v roce 2015. Z konkrétních inscenací bych se klidně už poněkolikáté podívala na Rychlé šípy, protože ty ke slováckému divadlu dnes neodmyslitelně pat­ří.

Kdybyste mohla mávnout kouzelným proutkem a změnit 
v našem městě jednu jedinou věc, která by to byla?

V tomto momentě mne napadá například vyřešení dopravní situace na křižovatce v blízkosti sídla naší společnosti v Kunovicích, kdy některé chvíle v průběhu dne připomínají dopravní zácpy ve velkoměstech.