Každoroční úpravy už mají správci lyžařských center za sebou.

„Chtěli jsme zakoupit novou rolbu, ale nedostali jsme dotaci, o kterou jsme požádali. Projekt za tři miliony už máme vypracovaný, ale vlastní finance na rolbu nemáme,“ prozradil Josef Janovský z lyžařského střediska ve Strání.

Hitem na sjezdovkách bude letos noční lyžování

Všichni správci sjezdovek na Slovácku doufají v dobrou zimu. Prováděli každoroční údržbu, která zahrnuje především úpravu sjezdovek a revizi vleků a lanovek. „Dělali jsme běžnou údržbu vleků, upravovali terén sjezdovek a opravovali ovládací zařízení vleku,“ vyjmenoval každoroční potřebné práce před zahájením nové sezony správce areálu na Lopeníku Milan Novák. Na Mikulčině vrchu zatím není možné noční lyžování. Novák však slibuje možnost zavedení této služby už v příštím roce. Ve Strání si mohou lidé po setmění zalyžovat už více než deset let.

„Z řad návštěvníků je o to stále dost velký zájem. Všichni nemají čas přes den nebo chtějí mít na sjezdovce více prostoru,“ poznamenal Janovský. Noční lyžování nabízí také v břesteckém lyžařském středisku.

Mnoho milovníků lyží a snowboardů vyráží na sjezdovky na více dní. Ubytování je na Slovácku možné na Lopeníku. „Nabízíme tuto možnost a lidé sem jezdí i na několik nocí. Zatím si místa nerezervovali, ale největší zájem očekáváme jako každý rok přes vánoční svátky. Lidem letos přineseme jednu novinku, a to nový občerstvovací bufet pod sjezdovkou,“ dodal Novák.