Policejní statistiky evidují nejen případy krádeže nafty z nádrže zaparkovaného vozidla, ale množí se i situace, kdy řidič u benzinové stanice natankuje a bez zaplacení ujede. Důvod? Podle oslovených pumpařů a řidičů je to jednoznačně zdražení nafty.

Krádeže pohonných hmot policisté v uplynulých dnech řešili nejenom na Brodsku, ale také v Polešovicích, Buchlovicích nebo Uherském Ostrohu. Tam se ztratilo dokonce 1200 litrů nafty.

„Jen za letošní rok jsme řešili sedmnáct případů krádeží nafty, z nichž se u třinácti jednalo už o trestné činy. Šance dopadnout pachatele jsou většinou mizivé. Pomoct mohou maximálně kamery na benzinkách nebo případní svědci,“ prozradil Krejčíř.

Krádeže policisté zaznamenávají především na odlehlejších místech. Časté jsou případy krádeží nafty ze stavebních strojů. „Začali jsme stroje vozit do oploceného areálu ke stavebním buňkám, snad to pomůže,“ doufá Milan Novák z uherskohradišťské stavební společnosti.

Hradišťští policisté nejčastěji řeší krádeže nafty z nákladních vozidel, pracovních strojů či z areálu zemědělských družstev, v květnu však zaznamenali i dva případy ujetí z čerpací stanice. „Podle mě krádeží nafty i benzinu i v souvislostí s jejich cenou stále přibývá. Člověk aby auto opravdu parkoval jen doma v garáži a bál se ho nechat i na ulici před domem,“ myslí si Marian Janča z Uherského Hradiště.

Případ z Buchlovic:1200 litrů nafty odcizil na konci května pachatel z garáže v Uherském Brodě. Sebral také plechové sudy a barely, v nichž byla nafta uskladněna. Škoda byla odhadnuta na 56 tisíc korun.
Případ z Uherského Ostrohu:
Do nádrže nákladního vozidla se vloupal neznámý zloděj násilím a odcizil odtamtud 200 litrů nafty. Způsobil škodu za 7800 korun.