Spolu s ní jsou v šestnáctimístném koši výherci letní soutěže Tomi baru v Uherském Hradišti. Jeden z nejznámějších podniků v Hradišti letos slavil výročí, Jaroslav Kužela ho provozuje už 20 let. Rozhodl se proto dopřát osmi lidem let k nebi.

Ze Studentského náměstí se balon vznáší okolo osmnácté hodiny. Díky mírnému větru se koš většinu času z celkové hodiny vznáší nad metropolí Slovácka, což většina kvituje s nadšením. Nad řekou Moravou se dostane do Starého Města a nakonec nad Velehrad.

„Vidíš staroměstský kostel? Hele, jak je starý Mojmír vystavěný do tvaru židovského svícnu. Jééé, tady bydlím," ozývá se na palubě. Profesionální chování zkušeného pilota Libora Stani přispívá k celkové výborné atmosféře v balonu. Let je jedinečným zážitkem pro všechny, protože celá osádka letí dnes poprvé. Nejvýše se balon dostává do 1300 metrů nad mořem. V koši je například i Jarda Peška, který musel překonat strach z výšek, aby cestu absolvoval. „Normálně nevylezu ani na žebřík, o rozhledně nemluvě," přiznává jeden z pasažérů. Jeho konečné dojmy? Nadšení, stejně jako u všech ostatních.

„Bála jsem se hrozně, uvažovala jsem dokonce, že na poslední chvíli poletí místo mě syn, nakonec to byl jeden z mých nejúžasnějších zážitků v životě," usmívá se Milena Marešová. Překvapená byla z přistání. Podle jejích slov to bylo jako by položili dítě do peřin.

Budoucí baroni a baronky absolvovali mezi Velehradem a Tupesy, kde balon klesl na zem, tradiční ceremoniál uvedení do stavu. Libor Staňa jim zapálil vlasy, polil je šampaňským, hodil na ně hrst hlíny a konečně jim foukl do vlasů. Slovácko tak má šestnáct nových baronů a baronek z Velehradu.