Po minulých projekcích spojujících svět filmu se světem hudby (Carmen, Pink Floyd: The Wall) se hlásí o slovo další dva tituly, které tentokrát spojuje téma dobrodružství. Dnes můžete navštívit promítání filmu Motocyklové deníky.

Snímek vypráví dobrodružství dvou mladých Argentinců Ernesta Guevary (budoucí Che Guevara) a Alberta Granady, jež oba zažívají během své motocyklové pouti napříč Latinskou Amerikou.

Zítra si připomeneme legendární dobrodružný thriller Alfreda Hitchcocka Na sever Severozápadní linkou. V době vzniku filmu (1959) byl Hitchcock na vrcholu svých uměleckých sil. Měl za sebou mistrovské filmy jako Okno do dvora či Vertigo, o rok později pak „definitivně“ vyděsil všechny diváky svým hororem Psycho.

Ještě předtím ale zrealizoval tento špionážní thriller, který se stal inspirací a většinou i nedosažitelným vzorem budoucím tvůrcům thrillerů. Oba snímky si můžeme vychutnat pod širým nebem zdarma, na místě je navíc také možnost občerstvení. Světla promítacích strojů se rozsvítí kolem 21. hodiny, v případě deště či živelných katastrof se projekce přesunou do kina Mír.