Informoval o tom hlavní organizátor Radek Nožička z ostrožského odboru kultury.

„Leciánova bota se letos koná už posedmé. Přehlídka se uskuteční v sobotu 19. dubna od 12.30 do 19 hodin v Uherském Ostrohu na střelnici,“ prozradil Nožička.

Zatímco Barbora Zemanová na soutěži zpívat nebude, pěvecké vystoupení přislíbila právě česká miss. Ta se totiž věnuje zpěvu v cimbálové muzice i hře na housle. Co se týče samotné soutěže, letos se do ní přihlásilo rekordních čtrnáct kapel. „Z loňského roku svou účast zopakuje jen jedna skupina, která si říká Trvalé následky. Jinak přijedou začínající muzikanti z Nivnice, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Kyjova, Osvětiman, Strážnice nebo Vracova a dokonce čtyři skupiny z Domu dětí a mládeže Miroslav, který se nachází mezi Brnem a Znojmem,“ dodal Nožička.

Kapely složí znělku

Leciánova bota je přehlídkou teenagerovských skupin. Organizátoři ji vymysleli, aby podpořili začínající kapely a umožnili jim zahrát si naživo před zraky publika a zároveň jim dopřáli posouzení a rady odborníků. „Každého účinkujícího v minulých letech představila videoprojekce. Letos jsme si pro účastníky vymysleli novinku. Jejich úkolem je složit znělku pro Leciánovu botu, kterou pak vybere porota,“ vzpomněl Nožička.

U většiny přihlášených kapel převládá rockový styl. Podmínkou pro účast je věkový průměr členů kapely do dvaceti let. To je podle Nožičky letos u všech přihlášených splněno. Nejmladší účastnicí je čtrnáctiletá členka dívčí kapely z Miroslavi. Brodská kapela Goot night se pod jiným názvem a v trošku jiné sestavě představila na přehlídce i vloni. „Letos se moc těšíme. Nejvíc si vážíme možnosti zahrát si před mnoha lidmi a také slyšet další skupiny,“ řekl Filip Kunčar z kapely Goot night.