„Byla to taková recese. Dlouho spolupracujeme s Rosénkou z Prahy a dva kluci od nich jsou ortodoxní fandové. Jsou to ti urýpaní Pražáci. Prohlašují, že za buchlovskými horami už začíná Mordor, nebo že jedou do Číny. Pošklebují se, že tady jezdíme na prasatech a odrážíme se demižony. To jsme nechtěli nechat jenom tak, a řekli jsme jim, že až přijedou, tak jim ukážeme, jací jsme vidláci,“ směje se při vzpomínkách na prvotní impuls recesistické akce vedoucí Kunovjanu David Pavlíček.

Příznivce Pavlíček nemusel hledat dlouho. Folkloristů, kteří to chtěli „Pražákům natřít“ bylo dost. Na stadion vyrazila třicítka krojovaných. Část jich byla z Kunovjanu, část z Kaliny. „Překvapilo mne, že většina byla holek. Chtěli jsme přes facebook vybudit i ostatní, ale ti se nezapojili,“ přiznal Pavlíček. Podobnou akci folkloristé plánovali už při slavnostech vína, ale uskutečnit se ji podařilo až nyní. „Chtěli bychom, aby se celé Hradiště vzchopilo a všichni přišli fandit v kroji. Nebyla by to krása? A ještě bychom drželi transparent: Tak jste si přijeli pro body na Vidlákov,“ plánuje Pavlíček. Nápad se zamlouvá i známým muzikantům. „To můžu podepsat. Do toho bych se zapojil okamžitě,“ říká Tomáš Gabriel z cimbálové muziky Stanislava Gabriela.

Krojovaní fandové Slovácka posílají i vzkaz gólmanu Blažkovi, který se o příznivcích domácích vyjádřil v médiích jako o sprostých dlaždičích. celý článek čtěte ZDE „My nejsme sprostí. Kroj a lidová mluva, to prostě patří k sobě, je to jakási lidovost. Hodně se nás to dotklo a jsme těmito jeho výroky pobouřeni,“ uvedl Pavlíček.

Folkloristé však mají další smělé plány. Chtějí vytvořit billboard, na němž by byl dav krojovaných fandů 1. FC Slovácko. „Mám to v hlavě. Myslím, že bychom uspěli i v soutěžích o nejoriginálnější reklamy,“ prohlásil Pavlíček.