„Skvělá muzika, vynikající víno a bohatá tombola k nám přilákala téměř čtyři stovky návštěvníků. Pestrost krojů byla obrovská, bylo možno vidět jednak kroje místní, dolňácké a horňácké, ale také kroje slovenských regionů a kromě spousty dalších měl na plese zastoupení také kroj z Mongolska,“ uvedla členka pořádajícího folklorního souboru Javorina Eliška Zetková.

Během večera si hosté díky pojízdnému šenku mohli zakoupit drink nebo sladkosti přímo u svých stolů. Prostory malé tělocvičny sloužily k oddechu a nabrání nových sil, zde bylo možno pozorovat dění na velkém sále prostřednictvím dataprojektoru. „Půlnoční překvapení zajistili místní ochotníci, když mezi hosty slétla s celým svým rojem včelka Mája, a o zábavu bylo postaráno. Poslední píseň se nesla sálem až o půl čtvrté ráno,“ poznamenala Zetková.

Slova chvály a úsměvy na tvářích odcházejících hostů přinesly pořadatelům hřejivý pocit z dobře vykonané práce. Jejich dík patří všem, kteří se na přípravách plesu podíleli, a také návštěvníkům, kteří svými kroji byli ozdobou plesu.