Podle místní starostky Antonie Vaculíkové se tam košt nekoná pravidelně každý rok. „V tak malé obci je velmi těžké sehnat pořadatele. Letos košt organizujeme počtvrté. Starám se o něj já se svými rodinnými příslušníky,“ uvedla Vaculíková o akci, kde mohli lidé ochutnat 139 vzorků vín.

V Kudlovicích měli návštěvníci možnost zhlédnout opravdovou raritu. Pořadatelé se tam totiž rozhodli uspořádat I. lisování slámového vína. Premiérová akce vypukla v sobotu hodinu před polednem „U Strmenských“. Návštěvníci tak mohli vidět, jak se lisuje slámové víno. Na programu byl kromě ochutnávky slámového vína také košt vzorků vinařství Balíček a Hruška. Na akci vystoupila cimbálová muzika Velehrad a mužský a ženský pěvecký sbor z Kudlovic.

Mezinárodní výstavu vín uspořádali letos už posedmé ve vinotéce U svatého Vavřinca v Ostrožské Nové Vsi. Tam mohli milovníci nejen moravských, ale také zahraničních vín okoštovat 233 vzorků z celkem šestnácti zemí. „Našim hostům jsme i letos připravili nová zahraniční vína. Nejde nám o počet vzorků, ale o srovnání moravských a cizokrajných vín a o nevšední požitky,“ poznamenal Roman Karbula z vinotéky U svatého Vavřinca v Ostrožské Nové Vsi.

Přehled letošních koštů vín naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články