Opravdu se musím stydět za lidi, kteří nedopřejí druhým kvalitní zábavu,“ těmito větami začal svůj dopis adresovaný redakci Slováckého deníku Miroslav Teplý z Bojkovic. On jako jeden z mnoha návštěvníků koncertu, který se konal minulý víkend v Kunovicích, totiž odcházel domů zklamaný. Lidem vadí, že Brichta hrál pouze hodinu, přičemž předkapela měla větší prostor.

Reakce čtenáře: koncert Aleše Brichty v Kunovicích

Na čí straně je pravda?

„S radnicí jsme měli domluveno, že koncert potrvá do dvou hodin ráno. Tři hodiny před koncertem nám ale oznámili, že koncert musí do půlnoci skončit. Chtěli jsme tedy zkrátit vystoupení předkapely, aby Aleš Brichta začal dřív, ten s tak rychlou změnou programu ale nepočítal, takže začal zpívat až od jedenácti hodin,“ uvedl jeden z organizátorů Oldřich Burda. Ten prý s pořádáním koncertů v Kunovicích dosud neměl problém. „Už jsem tam pořádal dva, ale ve sportovní hale, ne venku, jako nyní. První z koncertů tehdy trval do jedné hodiny a druhý snad do půl druhé ráno a nebyl s tím problém,“ dodal Burda.

Pravý opak však tvrdí místostarostka Kunovic Ivana Majíčková. „Délku trvání veřejných akcí nemáme jednotně omezenou. V případě koncertu Aleše Brichty udělal chybu pořadatel. Na plakáty si napsal, že se koncert uskuteční v naší sportovní hale, ale s námi se předem nedomluvil a hala už byla obsazená. Tak jsme mu tedy povolili koncert venku, v areálu sokolského hřiště. Původně měl koncert trvat do půlnoci, později jsme jej povolili do jedné hodiny ranní,“ vysvětlila Majíčková.

Obyvatelé si stěžují, že nemohou spát

Podle Majíčkové pořadatel koncertu nejednal seriózně. „S lidmi, kteří bydlí poblíž areálu, máme dohodnutý určitý počet akcí na rok, které se budou konat. Tento koncert už byl navíc, ale i tak jsme jej povolili. Kdyby na něj přišlo tisíc lidí, uvažovali bychom, zda jej nechat až do dvou do rána. Byly tam ale asi jen dvě stovky návštěvníků, o žádnou velkou mimořádnou akci se nejednalo,“ dodala místostarostka. Jedním z těch, kterým se noční zábava nelíbí, je obyvatel Kunovic, který bydlí kousek od sokolského hřiště. Zapojil se do diskuse na webu Slováckého deníku pod jménem „tož nevím…“ . Tvrdí, že pořadatel měl fanouškům předem oznámit, že se koncert bude konat do půlnoci. „Nevím, proč by moje děcko tříleté nemělo celou noc spát kvůli koncertu, bydlím kousek odtud a náš barák tam stál ještě před znovuotevřením areálu,“ pohoršoval se.

Diskuse z webu

Jarda: přijel jsem na koncert z Českého Těšína a tohle jsem dlouho nezažil. Koho jste si tam zvolili na radnici? Zklamání jak pro kapelu tak pro lidi. Ostuda!
tož nevím…: měl začít hrát dřív, tím pádem mohl hrát déle a nemusel nic zkracovat. Já mám právo na klidný spánek, ne do tří ráno utěšovat tříleté dítě buzené zpočátku hlukem z hřiště a následně „řevem opilců“ vracející se ve tři ráno z koncertu a dělající hluk např. převracením popelnic, popřípadě vytrháváním kvítek pro své holky z našich pracně udržovaných zahrádek, které taky něco stály. Vy máte možnost jít za zábavou jinam, v UH je dost diskoték, či klub Mír, kde se dá zajít a neobtěžovat u nás.
proč bych neměl spát: pravda je, že dechovka je ze strany úřadů tolerfována o sto % více jak bigbit, dechovka může hrát do tří, řevu po ní je taky, ba i více, v dnešní době i těch bitek na dechovce je více, od podpatků poškozené parkety na sálech, ožírání mladistvích úplně veřejně např. o hodech. Nezažil jsem kontrolu na zábavě s dechovkou, ale nedávno jsem byl na Hvězdě a policajti tam běhali i se psem po objektu a hledali maldistvé, chtěl bych je vidět na hodech…
Víťa: Většina lidí přišla na koncert Aleše Brichty a ne poslouchat dlouhý koncert předkapely. Kdy by tahle kapela svůj koncert zkrátila, mohl Brichta začít už kolem desáté.
renata: Skupina reach, která když už zpívá anglicky a neumí to, měli hrát po tom. Protože to jejich anglické žvatlání se nedalo poslouchat. Zaplatili jsme si za Brichtu. Jinak pane, co bydlíte u areálu, byl jste někdy mladý? Kam podle vás na ty bigbíty máme chodit? Do lesa? Kde není nic slyšet? Zkuste se také odreagovat jinak než u televize.

Diskuse neprošla korekturou.