„Karneval v ulicích bude směsicí různých kultur. Vystoupí například pravé brazilské tanečnice, taneční a hiphopové skupiny a zájmová sdružení, krojované skupinky z okolních obcí, dechové orchestry, country skupiny, kovbojové a indiáni na koních,“ prozradila Monika Týznerová z Klubu kultury v Uherském Hradišti.

Zapojit se mohou i návštěvníci a děti, kteří zároveň budou bojovat o titul Krále karnevalu. Celý průvod projde okruh centrem Uherského Hradiště asi o délce tří kilometrů a vrátí se zpět na náměstí, kde jednotlivé skupiny mohou prezentovat svá vystoupení.

Součástí průvodu je prodejní sbírka pro Dětský domov a školní jídelnu v Uherském Hradišti. Peníze se budou dále vybírat přímo na náměstí a všechny firmy, které mají v průvodu alegorické vozy nebo reklamu, zároveň přispívají finančním darem.

Ve čtrnáct hodin začne průvod a v patnáct hodin se na náměstí budou prezentovat jednotliví účinkující. Ty doprovodí moderátoři zlínského Rádia Čas, kteří zároveň vyhlásí královnu a krále karnevalu. Trasa průvodu povede z Masarykova náměstí přes ulice Poštovní, Hradební, Františkánská na Mariánské náměstí a odtud po ulicích Sojákova, Zelný trh, Na Splávku, Na Stavidle a po Nádražní zpět na Masarykovo náměstí. Celková délka průvodu je necelé dva kilometry. Po celou dobu trvání průvodu bude v ulicích omezena doprava.

Na náměstí vystoupí:
– skupina historického šermu
– pravý americký indián s kovbojem a pomalovaným koněm z ranče Kostelany
– taneční škola Rokaso z Uherského Hradiště
– náctiletá sestava dívek Domino tancující moderní taneční styly
– hiphopová skupina ze Zlína
– malé mažoretky, které se účastnily mažoretkového mistrovství
– skupina hrající klasickou hudbu v barokních kostýmech
– členky kroužku country z Dětského domova v Uh. Hradišti
– obří černá prezidentská limuzína Lincoln
– nádherně upravená auta z jednoho z nejslavnějších českých tuningových klubů
– kašavská gajdošská sestava dudáků přijede i s dudama
– v pravém dobovém kostýmu hraběte se zastaví p. Šmakal
– taneční skupina specializující se na disco, hiphop, funky
– šermířská a divadelní společnost vystupující po celém světě
– vyhlášená streetdance taneční skupina